Sinine pakk

| 27. September, 2016

Kullaketrajad tegid pakivahetuse. Kes seda enam teab, mis põhjusel, aga mingi uitmõtte ajel panin ma ka ennast kirja. Saajaks sain Oravakese, kes soovis sinist pakki. Tegin talle pika pajalapi ja äärepitsidega käterätiku.

l1

Kangad puuvillased, vahel tume vatiin. Pikkust ca meeter, laiust mõni sentimeeter vähem kui 20.

r1

r2

r3

Käterätiku materjal linane, pitsid puuvillased. Pitsid tärgedasin enne külgeõmblemist.

Sall Tõnisele

| 20. November, 2015

Tõnis tuli minu juurde ja tahtis, et ma talle salli teeksin. Valisin kapist portsu omavahel sobivaid lõngu ja andsin talle valida. Tõnis valis erepunase (mis oli lõngade hulgas üpris juhuslikult) ja tumerohelise. Omalt poolt lisasin mahedamat rohelist ja punast, et sallil ikka pikkust ka tuleks. Tõnis natuke imestas küll, et sellised värvid ka tema sallis, aga siiski sobis ja hakkaski kandma seda salli.

tsall1

tsall2

Heegelnõel: 1,5 mm

Lõng: Garnstudio DROPS Alpaca

Valmismõõdud: 21 x 100  cm

Kardin

| 26. June, 2012

Mõned ajad tagasi tuli mulle mõte teha köögiaknale üles väike kardin. Heegeldatud pitsiriba kanga allservas. Pitsi heegeldamine läks üpris kiiresti, mis aga hoo maha võttis, oli õmblemine. Aega võttis, aga lõpuks sai asjast ikka asja ka. Tahtsin teha tegelikult Eesti rahvslike mustritega, aga nagu kiuste oli just siis raamat kadunud (kui juba alustatud oli, siis muidugi tuli ta välja). Seetõttu võtsin internetiavarustest mustri.

Lõng: 1 tokk Steinbach Wolle Maxi’t

Heegelnõel: 1,75 mm

Muster: siit

Müts

| 21. May, 2012

Otsisin arvutist olevatest piltidest neid, mida ma pole veel blogisse üles pannud. Leidsin ühed pildid omaheegeldatud mütsist, mis osales Isetegijas Mütsikonkursil.

Heegelnõel: 2 mm

Lõngad: 0,3 tokki Alvita Alpaka’t, 0,2 tokki Garnstudio DROPS Alpaca’t, 1 tokk Garnstudio DROPS Delight’i, 0,8 tokkiNovita Puro’t, 0,5 tokki Twilleys of Stamford Freedom Spirit’it

Sall

| 12. November, 2011

Mul tuli üle pika aja hirmus heegeldamise isu. Käisin siis mööda elamist ringi nagu munas kana, kuniks mu mees pakkus välja, et heegeldagu ma talle sall, veidi õhem kui kootud pingviini sall on. Tõmbasin siis kapist oma roheliste lõngadega koti välja ja palusin tal välja valida endale meelepärased. Omalt poolt lisasin veel helekollase lõnga ja hakkasingi heegeldama. Heegeldasin pikkupidi, read tundusid peaaegu lõputud. Nüüd on mehel on roheline komplekt, mis koosneb mütsist, sallist ja sõrmkinnastest. Labakindaid kannab ta haruharva suure pakase korral.

Mõõdud ilma narmasteta: 9,5 x 140 cm

Heegelnõel: 2,5 mm

Lõngad on enamuses jäägid teistest asjadest: tumeroheline G-B Wolle Jil, mille ostsin 2006. aastal mehe kinnaste jaoks; helekollane Filcolana Arwetta ekstra fin merino, millega koos ostsin 2006 aasta lõpus või 2007 aasta alguses ka valget ja pastelset rohelist plaaniga teha beebile tekk… plaaniks see jäigi; roheline Bergere de France Berlaine, millest sai Tuxi sall; roheline Emmebi Superbe, millest kudusin rohelised sõrmikud; roheline Emmebi Himalaya, millest tegin 2009. aastal Sädele mütsikese; rohelisekirju Bergère de France Alaska, millest olen papud meisterdanud; hallikasroheline Hjertegarn Lima, mille ostupõhjuseid ma enam ei mäleta… Otsa sai ainult Emmebi Himalaya, mille viimased riismed läksid narmasteks. Narmastesse panin veel ka G-B Wolle Jil’i. Kõiki lõngu kulus kõvasti alla toki.

Rohelised mütsid

| 23. July, 2011

Heegeldasin valmis 2 rohelist mütsikest, pisikest-pisikest. Suuruselt lähevad ehk mõnekuusele põnnile.

Lõng: Red Heart Eco-Cotton Blend (75% taaskasutatud puuvill, 25% akrüül)

Heegelnõel: 3,5 mm

Kahe mütsi peale sain jagu 1 tokist lõngast.

Kevadmüts

| 30. April, 2011

Mõned ajad tagasi ostsin Ülemiste käsitööpoest 2 tokki peenikest kirjut lõnga. Proovi mõttes, üks sai ühte karva kirju ja teine teist. Heledamast hakkasin ükskord Tallinnas Järve peatuses bussi oodates midagi ringjat heegeldama. Asi kasvas ja kasvas mu sõrmede ja heegelnõela koostöö tulemusena, kuni lõng sai otsa! Aga paraja mütsi jaoks oli müts veel liialt mütsihakatis. Käiku läks teine samast poest ostetud tokk, millest kulus pool. Valmis ta saigi, selline natuke kummaline kevadmüts, mis sobib just kandmiseks kevadistemate ilmadega koduõues.

Lõng: Filcolana Indiecita Solids

Lõngakulu: 1,5 tokki

Heegelnõel: 2mm

Müts

| 17. June, 2010

Tegin Tartus elavale aastasele Aleksile mütsi. Aleksit ennast mul modelliks käepärast polnud, seetõttu pidi korraks poisiks kehastuma Säde. Vastu ta ei vaielnud, nii et pildid saime tehtud.

Materjal: vene päritolu iirisniit

Kulu: 1 kera, lisaks veel ühe teise kera lõpuke

Heegelnõel: 1,75

Hind: 140.-

Proovilapp

| 6. May, 2010

… millest sai mobiilikott. Minu paar aastat kasutuses olnud Nokia ähvardas karmi kohtlemise eest minna vanaduspuhkusele, sestap ostsin omale uue ja uhkema mobiili. Samsungi, kirjade järgi põrutus- ja niiskuskindel. Uuele telefonile oli vaja ka kotikest, ikkagi uhke ja edev värk. Näppu jäi vene päritolu iirisniit, millega ma proovisin mummude heegeldamist. Esimene rida ei tulnud just selline, nagu ma ette olin kujutanud, mummude asemel olid… no mis oleks vastandsõna lohule? Muhud? Järgmistel ridadel aga juba asi edenes minu soovitud suunas. Paeladeks tegin näpunöörid.

Lõng: vene päritolu iiris

Heegelnõel: 1,75 mm

Kulu: ca pool kera

Tagasivaade

| 1. January, 2010

Üks aasta on taaskord läbi saanud ning aeg ongi jälle sealmaal, et tuleks heita pilk tagasi ja üle vaadata, mis siis see aasta tehtud saigi. Ühtekomateist ikka sai tehtud, üks inimeselapski sai valmis tehtud – Säde nimelt, minu kullake, minu päiksekiireke, minu silmaterake, minu armas-kallis ja väga eriline laps. Aga käsitööalalt siis sedasi:

Kudumid:

1 paar kindaid

1 õlasall

1 paar sokke

3 paari papusid

3 kaelussalli

5 kampsunit

3 mütsi

1 sall

1 õun

Heegelumid:

4 paari papusid

Õmmelumid:

1 pajakinnas

1 kott

Nokitsedes:

2 palli

1 nukk

Ja nagu ikka, on mõned valmis asjad üles pildistamata ning ette näitamata… et ma ka ei õpi, eelmine kord kokkuvõtet tehes ütlesin/kirjutasin sama asja. Osade asjade puhul on laiskus, osade puhul see viimane tegemata liigutus, osade puhul venitamispinna olemasolu (või pigem selle puudumise) probleem. Eks ma üritan end parandada… Aga muidu, rahulikku meelt ja edu kõigile!