Kurguhelmed

| 11. June, 2019

Koolis oli aine Eesti ehtekultuur, mille üheks osaks oli ka kurguhelmekee valmistamine. Mina võtsin eeskujuks Põhja-Eestist kogutud helmekee, kus linasele niidile on aetud klaaspärlid.

IMG_7537_2

Nõeltehnikas sokid

| 11. May, 2019

Tegin omale nõeltehnikas sokid, kus katsetasin mitut asja, mida varem pole proovinud. Esiteks – kahe nõelaga tegemine, sest ma olen alati natuke hädas ninaotsa järsu kasvatamisega. Väga hea mõte. Teiseks – kand, mille puhul jäetakse kannakohta lahtine koht, mis hiljem ringselt kinni kahandatakse. Väga hea mõte, sest varem olen ma teinud sokke, kus talla alla tuleb pikk riba, mille ümber hakatakse ehitama tallaosa – minul jäävad alati kuhugi augud, mis on paraku soki kõige nõrgemad kohad ning just sealt kulub lõng esimesena läbi. Kolmandaks – kahe paela ümber üksteise punumine ülaservas. See on lihtsalt edevuse pärast, aga lõppkokkuvõttes jäi täitsa tore. Tegin sokid püüdlusega vähendada oma sokilõngade tagavarasid ja kasutasin ära erinevaid lõngakerade lõppe. Noh, kui nüüd aus olla, siis ega need varud väga ei vähenunud küll. Minu sihiks ei olnudki saada täiesti identseid sokke, piisas, kui sain sarnased – seda ma ka saavutasin.

IMG_7534_2

IMG_7536_2

Lõng: Novita Jussi ja teised samajämedad Novita lõngad

Kõlavöö

| 10. March, 2019

Koolis oli selline aine nagu Vöökudumine I, milles oli meil valikus kas teha punutud pael (näiteks säärepaelad) või kõlavöö. Plaanisin algul, et teen oma rahvariiete juurde säärepaelad, kui avastasin peagi, et paelapunumine ei ole üldse minu teema. Pealegi – neid tulnuks teha kaks, sest veidral kombel on inimesele antud kaks jalga, millest kummalegi oleks vaja säärepaela. Valisin uue asjana kõlavöö tehnika. Otsisin MUIS-ist ja leidsin Hallistest päritoleva meeste kõlavöö. Ise katsetasin mustri ja koostöös õppejõuga said ka värvid paika.
IMG_7522_2

IMG_7293_3
Vöö mõõdud on 2,3 cm x 250 cm
lõimelõngad on 8/2 täisvillased lõngad, mis ma eelnevalt üle korrutasin
koelõng on 3-kordne linane
originaal: ERM A 377:25

Lahttasku

| 13. February, 2019

Koolis oli selline tore valikaine nagu Eesti ehtekultuur, kus muuhulgas õppisime ka pärltikandit. Mulle väga meeldis, tõeliselt mõnus tehnika. Pärltikandis pidime tegema omal valikul ühe eseme või esemekomplekti. Mina valisin lahttasku eesmärgiga see oma poolelioleva Juuru naise rahvariiete juurde lisada. Lahttasku on küll Rapla oma, kuid Hagerist või Juurust ma ei tea, et oleks lahttaskuid muuseumites. Minu lahttasku ei ole koopia, vaid lihtsalt eeskuju alusel tehtud.

l2

l1

l3

Originaal: AM _ 25537:5 E 2502

Sukad

| 30. January, 2019

Kudusime sukki, valikus olid vaba valikuna Läänemaa sukad. Valisin Kirbla sukad lihtsalt toreduse pärast, mul ei ole mingeid juuri, mis seoksid mind kuidagi Läänemaaga. Kootud on sukad muis-is olevate sukkade ainetel, ei ole täpsed koopiad. Lisaks pidime sisse kuduma väiksema või suurema vimka, tegin mõningaid väiksemaid muudatusi triipude suundades ja värvide järjestuses. Päriselus ei ole ma neid sukki näinud, seega on enam kui võimalik, et minu sukad ei vasta ka värvi poolest täpselt originaalidele. Kootud on minu sukad minu jala järgi. Värv on õigem esimesel pildil.

s1

s2

s3

Vardad: 1,5 mm
Lõng: 8/2 maavillased
Originaal: ERM A 590:14/ab

Kärbseseenesokid

| 28. February, 2014

Mulle meeldib väga kärbseseentega muster, mida ma kudusin korra varem sokkidesse ja mis on pärit Juulikese blogist. Minu meelest on see väga tore muster, mida sokkidesse panna. Kudusin sokid lootuses, et lõngavarud vähenevad. Tulemus oli/ei olnud ootuspärane (sõltub vaatenurgast) – sokid said valmis, aga lõngavarud oluliselt ei vähenenud. Võib-olla on mu lõngavarud suured? :P

seened1

seened2

seened3

Vardad: 2mm

Lõngad: punane Lion Brand Lion Wool Solids, heledam roheline ja valge Novita Jussi, tumedam roheline Schoeller+Stahl Zimba Fix, kannas tugevduslõng Regia Forsterkningsgarn

Müts

| 31. May, 2013

Paar aastat tagasi kudusin mütsi, mis on jäänud näitamata. Algul käisin selle mütsiga linnas, hiljem kodus.

Lõngad: Alvita Alpaka

Vardad: 2,5 mm

Muster: Vogue Knitting, Fall 2009

Padjapüürid

| 22. April, 2013

Ostsin lapitöö jaoks rohelist lammastega kangast. Kodused seltsimehed leidsid, et nad tahaksid sellest saaks saada padjapüüre. Kuna kangast polnud kahe padjapüüri jaoks piisavalt, läksin uuesti poodi. Ostsin juurde rohelise taustaga lambakangast ja nägin müügil kollase taustaga lambakangast. Hiigelsuurte lammastega. Ostsin seda ka.

Õmblesin kangastest 3 padjapüüri. Seekord tegin nööpidega (nööpide jaoks tuli teha eraldi poetiir). Mõtlesin, et see on ilmselgelt viimane kord, kui ma nööpidega padjapüüre teen. Kõik need niidiotsad ja lõputud nööbid… Ja siis kõige lõpuks teatas pojake, et tema tahaks ka padjapüüri. Konnadega.

Püürid on suurusega 50×60 cm, kasutatud 100% puuvillast kangast.

Roosad sokid

| 26. December, 2012

Hakkasin 3-aastasele Sädele sokke kuduma. Tahtsin teha pehmed ja roosad, mistõttu võtsin peenikesele roosale sokilõngale kõrvale roosa mohäärilõnga. Sokid tulid aga nii suured, et said mulle! Väike möödalaskmine…

Lõngad: tundmatu heledam roosa mohäär, 1 tokk fonty Ombelle, 1 tokk Schachenmayr nomotta Regia Classic 4-ply /4-fädig, 1,4 tokki Patons UK Misty, Garnstudio DROPS Fabel.

Vardad: 1,75 mm

Kärbseseenesokid

| 18. October, 2012

Leidsin mõned ajad tagasi internetiavarustest kärbseseenemustri. Sellise, mis lausa kutsus end sokkidesse kuduma.

Tahtsin teha ka mõne meeleoluka pildi kärbseseentega sokkidest ehtsate kärbseseente kõrval – aga võta näpust, kärbseseeni polnud. Vähemalt mitte seal, kus neid mullu kasvas. Tegin siis natuke vähem meeleoluka pildi puuriida kõrval kasvanud tindikute kõrval.

Vardad: 2,5mm

Lõngad: valge Novita Jussi, pruun Novita Isoveli Colori, punane Lion Brand Lion Wool Solids