Ülevalt alla ümara passega kampsun

| 31. August, 2012

Mustrimaailmas tehti kooskudumine ühe toreda kasutaja eestvedamisel. Lugesin õpetust ja mõtlesin, et prooviks siis ka. Selline ta siis sai, ainult viitsimist oleks võinud naaatukene kauemaks jätkuda – varrakad võiksid nii sentimeetri jagu pikemad olla ja ega kaeluselegi kahjuks tuleks, kui ta väheke pikem oleks. Aga kanda ta kõlbab ja see on peamine. Mulle täitsa meeldib.

Alustatud kaelaaugust, kootud ülevalt alla. Õmblused puuduvad. Kaelus hiljem kootud.

Lõng: Garnstudio DROPS Nepal, kulus 9,5 tokki

Vardad: 4 mm

Kampsun

| 22. May, 2012

Tõnis hakkas nuruma, et ma kooksin talle kampsuni. Lükkasin seda sujuvalt muudkui edasi kuni päevani, mil minu lõngaotsimise aktsiooni käigus sattus talle näppu temale meelepärane lõng. Valge! Nüüd ei olnud mul taganeda enam kuhugi, tuli vardad tööle lükata. Tõnisel oli kindel nägemus sellest, milline kampsun välja peaks nägema – valge kampsun punaste tulpidega, millel on punased varrukad valgete tulpidega. Selline ta siis saigi, vastavalt lapse soovidele.

Vardad: 2,5 mm

Lõngad: 0,5 tokki Emmebi Himalaya’t, 2,5 tokki Katia Alpaca Andes, 1,5 tokki Lion Brand Lion Wool Solids.

Kampsun

| 10. October, 2010

Valmis sai! Ma ise olen ülirahul, vahelduva eduga kudusin seda veebruarist saati. Ühe jutiga said kootud esi- ja tagatükk ning pool ühest varrukast. Siis aga kadus kampsunikudumiseisu ära, poolik töö seisis kapinurgas peidus. Lõnga värvgi hakkas vastu. Ilmade jahenedes võtsin kampsuni jälle ette, kudusin puuduolevad osad valmis, õmblesin kokku ja peitsin otsad. Toas kunstvalguse käes pildistamine on nagu ta on, õigem värv on teisel pildil.

Lõng: Alvita Alpaka

Vardad: 2,5 mm

Lõngakulu: 14 tokki

Muster: Designer Knitting, fall 2009

Suurus: S

Kampsun

| 11. December, 2009

Mõni aeg tagasi, kui ma veel Sädet oodates rase olin, käisin ma millalgi Veimevakas ja ostsin sealt ära mõned tokid imeilusat tumelillat 100% alpakalõnga. Plaan oli sellest lõngast teha omale kevad-sügisene komplekt mantli juurde. Nüüd on selle lõngaga selline lugu juhtunud, et kindad-sall-müts komplektiks ta küll ei saa, osa lõnga sai juba ära kootud ja mul läks omale nende asjade kudumise isu üle. Selle asemel kudusin Sädele kampsuni. Minu esimene raglaanitegu. Võimalik, et neid tuleb kunagi veel, aga siis tahaks juba proovida ülevalt alla kudumissuunda. Praeguse kudusin alt üles.

Lõngad: tumelill Schachenmayr nomotta Alpaka (100% alpaka), kulus 2 tokki; valge Emmebi Nepal (25g – 90m, 75% vill, 25% kašmiir), kulus 0,3 tokki; helesinine Emmebi Nepal (25g – 90m, 75% vill, 25% kašmiir), kulus 0,5 tokki

Vardad: 2,5 mm

Muster: oma peakesega mõtlesin välja

/Modell ei olnud teps mitte õnnelik, et talle mingi soe ja kõditav kõrge kaelusega kampsun selga topiti. Mõne aja pärast küll harjus ja oli nõus kampsuniga olema.

Ja varrukad oleks võinud laiemad kududa, järgmine kord olen targem. Värv on ehk kõige õigem kolmandal pildil.

Kampsunike

| 19. April, 2009

Ostsin mõned ajad tagasi Tõnise jaoks kampsunilõnga, mõte oli kududa pojale palmikutega kampsun. Mõtteks see aga ainult jäigi, sest juba peale proovilapi kudumist oli selge, et tegu on VÄGA kergesti vildistuma kippuma lõngaga. Nüüd, peale Leenu Säde sündi, tuli mul mõte teha sellest samast lõngast kampsun tütrele. Seekord heegeldasin, sest mulle tundus, et niimoodi läheb töö kiiremini.

Lõng: hallikaspruun Katia Alpaca Andes (50g – 100m, värv 66608)

Lõngakulu: peaaegu 4 tokki

Heegelnõel: ilmselt nr 4, tegu on ühe väga vana ja väga hea heegelnõelaga, millele pole suurust peale märgitud

Õpetus: lõige Käsitöö kevad/2009, muster ühe vana Nõukogude Naise mustrilehelt maha joonistatud

Tellimustööd

| 5. March, 2009

Võtsin teha kaks kampsunit tellimustöödena. Sellised nad tulid:

Suurus: 92

Lõng: Alvita Alpaka (100% alpaka, 50g – 100 m)

Vardad: 2,5 mm

Lõngakulu: 4 tokki

Suurus: 140

Lõng: Titan Wool Superwool (100% alpaka, 50 – 90m)

Vardad: 3,5 mm

Lõngakulu: 7 tokki musta, 5 tokki valget

Kampsun

| 17. February, 2009

Kudusin pojale jõuluks kampsunit, jõuludeks valmis ei saanud. Sai siis nüüd. Sinisest lõngast tuli puudu, kombineerisin teistest värvidest asemele. Lapse kampsunil see ehk väga ei häirigi.

Vardad: 2,5 mm

Lõng: roheline ja must Alvita Alpaka (50g – 100m, 100% alpaka), hall Katia Alpaka(50g – 100m, 100% alpaka), sinine Bergere de France Lima (50g – m), kollane ja punane BBB Meriseta (50g – 140m), helesinine Emmebi Nepal (25g – 90m)

Lõngakulu: 2 tokki tumesinist, 1 tokk rohelist, ülejäänusid näpuotsaga.