Kindad

| 5. October, 2013

Mõni aeg tagasi kuulutas Helena Smitt Facebookis, et otsib oma peagi-ilmuvasse raamatusse kaastöölisi, ehk siis kinnaste kudujaid. Hakkasin ka sellest asjast kinni ning koostöö tulemusena (Helena muster + minu kudumine) sündisid kindad, kus on kasutatud Helme rattakirja ja Audru naise sukakirja mustreid.

kindad0

kindad1

Vardad: 1,25mm

Lõngad: tumesinine Jõgeva tehase lõng (100% vill), valge Jõgeva tehase lõng (kitsevill koos lambavillaga, vahekord teadmata), punane Garnstudio DROPS Alpaca (100% alpakavill)

Silmuseid oli 90 ringi peale, soonikuosas 80. Ilmunud raamatus Helena Smitt “Esiemade pärandist inspireeritud kindakirjad”.

Tehnika-aasta – rahvuslik

| 21. February, 2012

Veebruarikuu teemaks on rahvuslik, soovitavalt eestimaine. Kudusin valmis kindad, mida alustasin juba eelmise aasta oktoobris. Seega kudusin neid kindaid 4 kuud. Eks vahepeal sai muid asju ka kootud.

Kui ma lappan kindakirjade raamatuid, jääb silm ikka ja jälle pidama setu kindakirjade peal. Esivanemate veri vemmeldab? Lobodka kindakiri oli mul juba varem ära märgitud, et seda võiks kududa. Tõesti, väga ilus jäi, mulle väga meeldib. Kindad said erinevad – parema kinda mustri võtsin raamatust, nagu ta oli antud, vasaku kinda oma jaoks kohandasin. Kahjuks tulid kindad mulle natuke väikesed, seda nii pikkuselt kui ka laiuselt, eriti häirib mind enne pöialt olev liiga lühike mustriosa.

Vardad: 1,25 mm

Lõngad: põhilõng Aade Artistic 8/2 (värv Sand), lisalõng sinine Cleveland Super Double Kntting (värv Royal) ja pöialdele sinine lõng (pöialde jaoks enam Clevelandi lõnga ei jätkunud ja kõige sarnasem toon oli Jilil) G-B Wolle Jil (värv 4366)

Muster: Aino Praakli “Eesti labakindad ilma laande laiali”, lk 187 – Lobodka

Silmuseid on randmel 52, labaosas 72.

Tõnise kindad

| 14. October, 2011

Tegin avastuse – Tõnise eelmise aasta talvekinnastes olid käinud koid pidusööki söömas. Kudusin lapsele uued kindad, nüüd võib tema talve hakata ootama.

Lõngad: sidrunkollane Raasiku ühevärviline 8/2 ja sinine Jõgeva üleminekuga 6/2

Vardad: 2mm

Randmeosas 10 silmust vardal, labaosas 14 silmust vardal.

Muster omast peast, aga selline muster on olemas ka Helmes väikese elgukirja nime all ja Kihnus hanesilmakirja nime all

Suurus: 4,5 aastasele lapsele

Lepatriinukindad

| 22. March, 2011

Isetegija-s toimus kindakonkurss “Kaunis Käpik ja Särav Sõrmik”. Osalesin ka ühe labakutepaariga. Ei võitnud ma küll midagi, aga vähemalt sain võistlusemaigu suhu ning loodetavasti ei jää see mu viimaseks konkurssidel osalemiseks.

Vardad: 4 mm

Lõng: Emmebi Himalaya, kulus 1,5 tokki

Peale on tikitud peenvillaste lõngadega, lisaks lepatriinukujulised pärlid

Poolkindad

| 24. December, 2010

Või peaks neid nimetama randmesoojendajateks?


Vardad: 2,5 mm
Lõng: Novita Bambino
Lõngakulu: 1,2 tokki
Muster: lehemuster Leili Reimann “Pitsilised koekirjad”
50 silmust ringi peal