Lapitekikonkurss

| 10. December, 2012

Isetegijas toimus taaskord lapitekikonkurss ja mingi kuri ussike sundis mind ka oma nime kirja panema. Tegin vale-ananassitehnikas lapiteki. Ma ei võitnud küll ühtegi auhinnalist kohta, kuid nüüd on mul kodus olemas veel üks enda tehtud tekk. Inspiratsiooni sain taaskord Marja Matiiseni raamatust “Lapitöö Eesti kodus”.

Materjalid: puuvillased kangad, vahel 1 kiht fliisi ja õhuke kiht vatiini

Mõõdud: 150×200 cm

Ülevalt alla ümara passega kampsun

| 31. August, 2012

Mustrimaailmas tehti kooskudumine ühe toreda kasutaja eestvedamisel. Lugesin õpetust ja mõtlesin, et prooviks siis ka. Selline ta siis sai, ainult viitsimist oleks võinud naaatukene kauemaks jätkuda – varrakad võiksid nii sentimeetri jagu pikemad olla ja ega kaeluselegi kahjuks tuleks, kui ta väheke pikem oleks. Aga kanda ta kõlbab ja see on peamine. Mulle täitsa meeldib.

Alustatud kaelaaugust, kootud ülevalt alla. Õmblused puuduvad. Kaelus hiljem kootud.

Lõng: Garnstudio DROPS Nepal, kulus 9,5 tokki

Vardad: 4 mm

Varbast alustatud sokid

| 30. July, 2012

Mustrimaailmas oli juunikuu teemaks “tagurpidi asjad”, st ülevalt alla kootud kampsunid, ninast alustatud sokid jms. Mina kudusin prooviks ühed sokid. Teist korda vist ei kooks, sest soki pikkuse arvestamine tundus raketiteadusena. Muidu on küll üpriski meeldiv viis lõng toki lõpuni ära kasutada. Sokid läksid küla jaanitulele võistluste auhinnaks, seetõttu tikkisin ühele sokid peale ka küla nime (teisele sokile enam ei jõudnud).

Lõng: must ja punane Novita Nalle ja kirju Regia sokilõng

Vardad: 2 mm

Sokkide suurus: 38-39

Tehnika-aasta – rahvuslik

| 21. February, 2012

Veebruarikuu teemaks on rahvuslik, soovitavalt eestimaine. Kudusin valmis kindad, mida alustasin juba eelmise aasta oktoobris. Seega kudusin neid kindaid 4 kuud. Eks vahepeal sai muid asju ka kootud.

Kui ma lappan kindakirjade raamatuid, jääb silm ikka ja jälle pidama setu kindakirjade peal. Esivanemate veri vemmeldab? Lobodka kindakiri oli mul juba varem ära märgitud, et seda võiks kududa. Tõesti, väga ilus jäi, mulle väga meeldib. Kindad said erinevad – parema kinda mustri võtsin raamatust, nagu ta oli antud, vasaku kinda oma jaoks kohandasin. Kahjuks tulid kindad mulle natuke väikesed, seda nii pikkuselt kui ka laiuselt, eriti häirib mind enne pöialt olev liiga lühike mustriosa.

Vardad: 1,25 mm

Lõngad: põhilõng Aade Artistic 8/2 (värv Sand), lisalõng sinine Cleveland Super Double Kntting (värv Royal) ja pöialdele sinine lõng (pöialde jaoks enam Clevelandi lõnga ei jätkunud ja kõige sarnasem toon oli Jilil) G-B Wolle Jil (värv 4366)

Muster: Aino Praakli “Eesti labakindad ilma laande laiali”, lk 187 – Lobodka

Silmuseid on randmel 52, labaosas 72.

Tehnika-aasta – ühevärviline koekiri

| 23. January, 2012

Mustrimaailmas algas aastaprojekt, mis hõlmab aasta jooksul erinevaid kudumistehnikaid. Jaanuarikuu teemaks on ühevärvilised koekirjad, kuhu peaasjalikult kuuluvad parem- ja pahempidistest pindadest loodud kudumid. LillyS pani inspiratsioonitekitamiseks ka mõned pildid, ühe sellise järgi ma salli kudusin. Kuna lõnga oli ainult üks tokk, sai sellest üks natuke suuremat mõõtu proovilapp. Kui paar sellist veel kududa, saaks juba padja või midagi muud asjalikku.

Selle projekti alla püüan ma panna ka oma isikliku projekti “Poolikuks jäänud asjade valmistegemine”. Eks paistab, mis mu heast plaanist saab.

Muster: siit

Vardad: 3,5 mm

Lõng: Novita Luxus Wind

Lõngakulu: 1 tokk

Mõõdud: 70×15 cm