Kiire kink

| 11. January, 2017

Riitale oli vaja kingitust. Lõpetasin ära SIIN näidatud pajalapi kaksiku. Kaks kiiret klõpsu ja pakki ta läkski.

pl2

pl1

Puuvillased kangad, vahel tume vatiin.

Sinine pakk

| 27. September, 2016

Kullaketrajad tegid pakivahetuse. Kes seda enam teab, mis põhjusel, aga mingi uitmõtte ajel panin ma ka ennast kirja. Saajaks sain Oravakese, kes soovis sinist pakki. Tegin talle pika pajalapi ja äärepitsidega käterätiku.

l1

Kangad puuvillased, vahel tume vatiin. Pikkust ca meeter, laiust mõni sentimeeter vähem kui 20.

r1

r2

r3

Käterätiku materjal linane, pitsid puuvillased. Pitsid tärgedasin enne külgeõmblemist.

Lapitekk

| 16. June, 2016

Mulle meeldib lapitekke õmmelda, ainuke kole osa on teppimine. Kogu see teppimise asi käib mulle närvidele ja ajab marru – tekk õieti masina alla ei mahu, edasi ta liikuda ei taha, paar kätt jääb puudu ja kortsu kipub ta ka jääma. Urr! Niimoodi oli mul üks tekk valmis õmmeldud ja siis jäi seisma (ja pidevalt ette, tõstisin teda vähemalt pool aastat ühest kohast teise), kuni siis tuli ühel päeval mõte, et viiks teki Märjamaale Airi kätte teppida. Jess!

tekk1

tekk3

tekk2

Materjalid: peamiselt puuvill, sekka ka vähesel määral puuvillasegusid. Vahel 2 kihti 120 grammist mahulist vatiini. Tagumine kangas on valge Casino kirjadega (kasutasin seda natuke ka esiküljel).

Mõõdud 150×200 cm

Padi

| 20. June, 2015

Tahtsin proovida tehnikat nimega disapearing 9 patch. Et proovilapp ära kasutada, tegin sellest padjapüüri. Tagant kinnitub valgete nööpidega. Puuvillased kangad.

padi

Tekk

| 18. November, 2014

Mõned aastad on toimunud isetegija.net-is lapitekikonkurss. Mõtlesin, et olen see aasta eriti kaval ja alustan varakult. Tekike sai valmis juba suvel, kuid ma ei avalikustanud seda, sest see oli konkursitingimustes. Paraku jäi tänavu konkurss ära. Näitan teki nüüd ära.

t1

t2
Tekil on kasutatud peal puuvillaseid ja tagumisel poolel sünteetilist kangast. Eesmärk oli teha piknikuteki moodi tekike.

Kilpkonn

| 31. July, 2014

Sädel oli märtsis sünnipäev, tegin talle sünnipäevaks kilpkonna. Nüüd lõpuks jõudsin pilti tegemiseni ka.
kilpkonn
Lõige: Pere ja Kodu, mai 2001

Crazy-quilt padi

| 26. March, 2013

Vahel tekib tunne, et meie diivani all/peal/kõrval elab mingi salapärane loom, kes sööb patju! Igal juhul diivani peal on kogu aeg liiga vähe patju. Õmblesin ühe padjakatte juurde, loodetavasti on nüüd veidiks ajaks patju piisavalt.

Proovisin teha crazy-quilt‘i, aga mitte niisama uduumbes, vaid joonise järgi.

Mõõdud: 45×45 cm

Kasutatud kangad puuvillased, sees täitepadi. Jupike pitspaela peaks ka olema puuvillane. See servades olev loomadega kangas on üks mu lemmikuid, millesse ma armusin poes ära. Ülinunnu kangas mu meelest. Teine väga lahe kangas, mis selles padjapüüris kasutatud on, on kärbseseentega. Tagaküljele panin konnadega kanga, sest ühtegi pealmisel poolel olnud kangast ei raatsinud tagaküljele kui peidus poolele panna.

Idee Pireparmu blogist

Vale-ananassitehnikas padi

| 8. February, 2013

Mulle meeldib, et teatud nurga alt vaadates muutuvadvale-ananassitehnikas kokkuõmmeldud ruudud kaheksakandadeks. Meeldib kohe nii väga, et lisaks Isetegija sünnipäeval olnud padjavahetuse padjale tegin sarnase ka koju diivani peale.

Padjapüüri suurus: 55×55 cm

Kasutatud puuvillaseid kangaid, tagumiseks küljeks on põhikangaks olnud sinise kanga kirjumad osad (tegelikult on tegemist suuremustrilise kangaga, millel lapitöö jaoks olen kasutanud seda minu silma jaoks imeilusat akvamariinsinist)

Ühtlasi pühendan selle padja Mustrimaailmas toimuvale rahvakalendrile, täpsemalt öeldes Mürakarude kalendri 13. jaanuari talilapipäevale.

Lapitekikonkurss

| 10. December, 2012

Isetegijas toimus taaskord lapitekikonkurss ja mingi kuri ussike sundis mind ka oma nime kirja panema. Tegin vale-ananassitehnikas lapiteki. Ma ei võitnud küll ühtegi auhinnalist kohta, kuid nüüd on mul kodus olemas veel üks enda tehtud tekk. Inspiratsiooni sain taaskord Marja Matiiseni raamatust “Lapitöö Eesti kodus”.

Materjalid: puuvillased kangad, vahel 1 kiht fliisi ja õhuke kiht vatiini

Mõõdud: 150×200 cm

Padi padjavahetuse jaoks

| 9. October, 2012

Isetegijal oli sünnipäev, sai juba 7-aastaseks. Sellel puhul toimus sünnipäevapidu ja sünnipäevapeo raames toimus ka vabatahtlik padjavahetus. Mina osalesin ka. Vabatahtlikult. Tegin valeananassitehnikas padjakatte, mille sisse panin täideseks ikka padja ka. Padi tuli selline:

Padjapüüri suurus: 55×55 cm

Kasutatud puuvillaseid kangaid, tagumiseks küljeks on must kangas.

Mina sain padjavahetuse käigus padja Bettylt, suur tänu sulle! Imeilus padi! Mina padi läks ühele kenale käsitööinimesele, kelle nime ja nägu ma hetkel kokku viia ei suuda. Vabandused!

Pildi tegi AmiCrafter.