Traksipüksid

| 15. September, 2014

Säde sai omale vanninuku. Nukuga oli komplektis vann, aga nukk vaeseke oli ise poolpaljas, ainult peapael ja aluspüksid. Säde tahtis, et ma nukukesele õmbleksin riideid juurde. Alustasin pükstest. Lõige on võetud Liia Tammese raamatust “Suur nukuriiete raamat”, kõige väiksema nuku mõõtude järgi. Teinekord peaks tagant värvlit tõstma, minul jäi asi minu maitse jaoks liiga madalale.

Kangas on ostetud mõni aeg tagasi Kangas&Nööbist, hästi vahva puuvillane kangas on. Mulle väga meeldib. Nii väga kohe, et ei raatsigi teda ära kasutada. Nüüd natuke raatsisin. Ja nukul on ees tasku, sellele sättisin hiirekese. Trakside otstes on trukid, et ooleks veidi lihtsam pükse jalast/jalga saada (ja olgem ausad, ma ei viitsinud nnööpaukudega jõudu katsuma hakata).

IMG_3529 IMG_3534 IMG_3537 IMG_3538

Kilpkonn

| 31. July, 2014

Sädel oli märtsis sünnipäev, tegin talle sünnipäevaks kilpkonna. Nüüd lõpuks jõudsin pilti tegemiseni ka.
kilpkonn
Lõige: Pere ja Kodu, mai 2001

Kaelussall

| 23. January, 2014

Pisikestel tüdrukutel on tavaliselt mõni lemmiknukk, keda igale poole kaasa võetakse ja kellele on vaja ka soojasid riideid. Sädel ei ole nukku. Temal on selleks üks lambake. Kui talv tuli, hakkas lambal külm ja sooviti, et ma kooksin lambale salli. Mina kudusin kaelussalli, et lambal soojem oleks.

kaelus

lammas

Lõng: Anemone

Vardad:  1 mm

Muster: internetiavarustest

Kullaketrajate jõulupidu

| 25. December, 2013

Iga-aastane Kullaketrajate jõulupidu toimus traditsiooniliselt Tartus. Kombeks on ka iga-aastane pakikeste vahetus. Mina tegin see aasta pisikese sokikese, millele plaanisin ka riputusaasa külge panna, kuid ei jõudnud.
s

Vardad:  1,25 mm

Lõngad: punane Rowan Felted Tweed DK ja valge Jõgeva villavabriku lõng, kus on koos lamba- ja kitsevill

Vardal oli 6 silmust, st 24 silmust real.

Käpiknukk/käpikkukk

| 25. December, 2012

Kullaketrajatel toimus jõulupidu Tartu Mänguasjamuuseumis, kus “piletirahaks” tuli meisterdada käpik- või näpunukk. Mina tegin sellise kukekese.

Kahjuks läks Tartusse-minekuga nii nagu ta läks, ehk siis et ei jõudnudki kahjuks sinna, siis nüüd ma ei teagi, mida ma selle linnukesega peale hakkan. Panen ehk müüki?

Vardad: 1,75 mm

Lõngad: Aade Artistc 8/2, Elotroi Liisu ja Emmebi Himalaya

Inspiratsioon: Anu Raud ja Anu Kotli “Kiri kari”

Kuna kukekese kehaosa tuli natuke liiga lai, läks tal valmides pesumasinasse õrnpesu režiimiga tutvuma. Pärast pesukorda oli kehaosa ilusti paras.

Kukekese allaäär on kootud sakiliseks, kehaossa põimisin erinevaid kindakirjade motiive ning harja kudusin täispatendis.

Kuusemuna

| 26. December, 2011

Kõik koovad neid va “julkuler”eid. Selle aasta suur mood, mis tegelikult algas küll eelmiste jõulude eel. Siis suutsin ma end neist eemale hoida, aga see aasta andsin uudishimule järele ja tegin ka ühe kuulikese. Igavene pirakas tuli. Läks KullaKetrajate jõulupeol kingikotti.

Muster: Susa blogist

Lõng: G-B Jil

Vardad: 2,5mm

Täidiseks mahuline vatiin

Nukk

| 18. May, 2008

Tegin nuku. Teoorias tegin lapsele (igal poisil peab ju ometigi olema vähemalt üks nukk), praktikas vist iseendale. Nüüd on mul vähemalt põhjust pisikesi riideid nokitseda Üritasin teha poissi, natuke plika näoga on, aga mis tost.

Nuku ja nukuriiete lõige on võetud ajakirja “Käsitöö” 2007 aasta talvenumbrist.

kommentaarid (3)