Müts Margole

| 11. April, 2019

Valisime Margoga kahepeale tema mütsi jaoks värvid, seekord said nendeks sinine ja must. Alumine äär on tagasikeeratud, muster on omast peast. Ma ei tahtnud täpselt sama mustrit mitu korda kududa, seetõttu peaks olema kõik mustrid variatsioonidega.
IMG_7513_2

IMG_7514_2

Vardad 2 mm
Lõngadest must on G-B Wolle Jil ja sinine on nimetu sünteetikasegu

Sokid Margole

| 15. September, 2017

Kudusin Margole ühed uhkemad sokid, tahtsin meelde tuletada, kuidas ma olin kudunud need või need sokid. Tulemuseks on midagi nende kahe vahepealset, sest tegin mälu järgi.
sokid1

Lõng: Novita 7 Veljestä

Silmuseid algul 4×16, pärast kanda 4×18

Vardad: 2 mm

Palmikutega sokid

| 10. January, 2017

Margole tehtud nõeltehnikas sokid elasid oma aja ära ja hoolimata parandamisest tulid ikka augud sisse. Leidsin siis, et koon talle uued sokid. Sirvides ajakirja Käsitöö, jäid silma palmikutega sokid. Need võtsingi teha. Aeg-ajalt tuli anda proovida jalga, et teada saada, kas on juba piisavalt pikad. Lõpuks olid. Üks sokk tuli veidi suurem kui teine. Ma ei teagi, kas ma kudusin teist sokki tugevama käega või lõin ma mõne silmuse vähem üles. Õige värv on teisel pildil.
s7

s6

Lõng: Novita Jussi

Vardad: 2 mm

Õpetus: ajakiri Käsitöö sügis 2016

Rahakott

| 21. December, 2016

Margo eelmine rahakott oli juba sellises seisus, et kulunud või vana ja väsinud tema kohta öelda oleks ilmne liialdus. Tuli end kokku võtta ja uus rahakott valmis teha. Tükid olid juba varem valmis lõigatud, ainult takjapaela otsimise ja õmblemise vaev.

r1

r2

r3

Koorekann

| 30. April, 2016

Margo on juba pikalt rääkinud, et ta tahaks koorekannu, millel oleks kaas peal. Et kui panna kohvi jaoks koort kannu, siis saaks järelejäänud pärast ka külmkappi panna kartmata, et külmkapi maitse tuleks juurde. Poes pole sellist asja müügil nagu näha olnud. Mõtlesin ja leidsin, et ainus variant on ise teha. Hagudi Põhikooli juures tegutseb ka täiskasvanute keraamika. Seadsin sammud sinna ja tulemuseks on koorekann, mis peaks olema pingviini kujuga, aga kangesti vareseks läks kätte ära. Nii et on pigem vares.
kann1

kann2

Kõrgkuumusvärvidega.

Nõeltehnikas sokid

| 18. January, 2015

Mõned ajad tagasi hakkasin Margole tegema nõeltehnikas sokke. Just selle mõttega, et need kestaksid kauem kui kootud sokid. Vahepeal seisid need mõnda aega poolikutena, nüüd aga said need lõpuks valmis.

IMG_3741

IMG_3738

IMG_3729

IMG_3725

IMG_3628

Viimasel pildil püüdsin jäädvustada “loomingulist segadust”. Sokkide peal on järgmine projekt, heegeldatud linik.

Sokkide jaoks kasutasin Novita 7 Veljestä Raita lõnga.

Tehnikaks on nõeltehnika, täpsemalt on Sortavala piste(3+3), mida on leitud Soomest.  Tegelikult tegin ma sokid valmis ja siis alles hakkasin kaevama erinevates pistetes, et teada saada, millist ma siis oma tarkusega tegin.

Sünnipäevasokid

| 7. April, 2014

Abikaasal on täna sünnipäev, kingiks sai ta sokid. Nüüd ei saa ta öelda, et tal tuttavat kudujat ei ole :P

s1

s2

s3

s4

Proovisin triibulist kanda teha, teist korda ei tee. Esimesel sokil oli kanna lõpuks paras lõngapusa järgi jooksmas. Aga sokilõngu sai taaskord natuke vähemaks.

Lõngad: must, valge ja roheline Novita Nalle, punane Lion Brand Lion Wool Solids, kannas tugevduslõng Regia Forsterkningsgarn

Padjapüürid

| 22. April, 2013

Ostsin lapitöö jaoks rohelist lammastega kangast. Kodused seltsimehed leidsid, et nad tahaksid sellest saaks saada padjapüüre. Kuna kangast polnud kahe padjapüüri jaoks piisavalt, läksin uuesti poodi. Ostsin juurde rohelise taustaga lambakangast ja nägin müügil kollase taustaga lambakangast. Hiigelsuurte lammastega. Ostsin seda ka.

Õmblesin kangastest 3 padjapüüri. Seekord tegin nööpidega (nööpide jaoks tuli teha eraldi poetiir). Mõtlesin, et see on ilmselgelt viimane kord, kui ma nööpidega padjapüüre teen. Kõik need niidiotsad ja lõputud nööbid… Ja siis kõige lõpuks teatas pojake, et tema tahaks ka padjapüüri. Konnadega.

Püürid on suurusega 50×60 cm, kasutatud 100% puuvillast kangast.

Kaladega sokid

| 14. March, 2012

Juulikese blogis olid vahvad kaladega sokid. Kõrval veel nii suur pilt ka, et andis mustri maha joonistada. Kudusin hallid sokid, kui vaatasin, et igavaks läheb kudumine, tegin kalu vahele. Väga usinalt kalu teha ei viitsinud, sai seekord neid niimoodi hõredalt.

Tegelikult kudusin ma kõigepealt ühe halli soki valmis (natuke liiga pikk tuli) ja siis hakkasin teist kuduma. Kui hall lõng otsa sai, harutasin valmis sokist ridahaaval lõnga ära, et sokid ühtemoodi tuleksid. Ise lootsin sealjuures, et jätkuks seda lõngakest nii paljugi, et kalu üles harutama ei peaks. Ei pidanud.

PS. Ereda päikesega valgel lumel pildistamine ei pruugi kõige targem tegu olla.

Lõng: Novita Jussi, halli kulus 1 tokk ja valget 0,25 tokki

Vardad: 2mm

Vardal 14 silmust, seega kokku 56 silmust

Muster: nagu juba mainitud, Juulikese blogist

Sall

| 12. November, 2011

Mul tuli üle pika aja hirmus heegeldamise isu. Käisin siis mööda elamist ringi nagu munas kana, kuniks mu mees pakkus välja, et heegeldagu ma talle sall, veidi õhem kui kootud pingviini sall on. Tõmbasin siis kapist oma roheliste lõngadega koti välja ja palusin tal välja valida endale meelepärased. Omalt poolt lisasin veel helekollase lõnga ja hakkasingi heegeldama. Heegeldasin pikkupidi, read tundusid peaaegu lõputud. Nüüd on mehel on roheline komplekt, mis koosneb mütsist, sallist ja sõrmkinnastest. Labakindaid kannab ta haruharva suure pakase korral.

Mõõdud ilma narmasteta: 9,5 x 140 cm

Heegelnõel: 2,5 mm

Lõngad on enamuses jäägid teistest asjadest: tumeroheline G-B Wolle Jil, mille ostsin 2006. aastal mehe kinnaste jaoks; helekollane Filcolana Arwetta ekstra fin merino, millega koos ostsin 2006 aasta lõpus või 2007 aasta alguses ka valget ja pastelset rohelist plaaniga teha beebile tekk… plaaniks see jäigi; roheline Bergere de France Berlaine, millest sai Tuxi sall; roheline Emmebi Superbe, millest kudusin rohelised sõrmikud; roheline Emmebi Himalaya, millest tegin 2009. aastal Sädele mütsikese; rohelisekirju Bergère de France Alaska, millest olen papud meisterdanud; hallikasroheline Hjertegarn Lima, mille ostupõhjuseid ma enam ei mäleta… Otsa sai ainult Emmebi Himalaya, mille viimased riismed läksid narmasteks. Narmastesse panin veel ka G-B Wolle Jil’i. Kõiki lõngu kulus kõvasti alla toki.