Müts Margole

| 11. April, 2019

Valisime Margoga kahepeale tema mütsi jaoks värvid, seekord said nendeks sinine ja must. Alumine äär on tagasikeeratud, muster on omast peast. Ma ei tahtnud täpselt sama mustrit mitu korda kududa, seetõttu peaks olema kõik mustrid variatsioonidega.
IMG_7513_2

IMG_7514_2

Vardad 2 mm
Lõngadest must on G-B Wolle Jil ja sinine on nimetu sünteetikasegu

Nokamüts

| 23. August, 2017

Valget linast kangast oli alles veel nii palju, et jupitades ja sättides sai teha veel ühe valge linase nokamütsi. Valge linane sai selleks korraks otsa!

a4

Soni

| 7. July, 2017

Kuna õmblusmasin oli juba soojaks aetud, proovisin soni lõiget. Õmmelda oli seda huvitav, sonil ei jää ühtegi kangaserva näha, sest sonil on sees vooder ja lõpus õmmeldakse mütsi sissepoole tugevduseks pael. Nii sees kui väljas kasutasin täislinaseid kangaid, pael oli (ilmselt) puuvillane. Sai peaümbermõõdule 59 cm.

.a2

a3

a1

Kotid laulupeole

| 30. June, 2017

Mul paluti teha kooli mudilaskoori ja nende õpetajate jaoks õlakotid ja nokamütsid. Kõik asjad on tehtud linasest kangast, nööbid on puidust. Kahe nööbiga kotid on õpetajatele, ühe nööbiga õpilastele. Poistele on nokamütsid, tüdrukutel olid rätikud juba varem olemas. Lõiked on minu enda välja mõeldud. Kokku sai õmmeldud 2 nokamütsi, 2 kotti õpetajatele ja 12 kotti õpilastele.

6k3

6k2

6k1

6k6

6k5

6k4

Müts

| 7. August, 2016

Tõnisel oli minu õmmeldud linane müts, SELLINE. Oli, sest enam ei ole. Käisime lastega Lätis puhkamas, programmis oli Jurmala veepargi ja Riia loomaaia külastamine. Käisime ühes suures Prismas ka, poodi minnes oli müts tal peas, poest tulles enam polnud. Kuhu ja kuidas ta selle jättis, ei tea. Poiss oli õnnetu, lubasin talle kodus uue mütsi õmmelda. Õmblesingi. Nüüd on laps jälle rõõmus ja õnnelik.

p1

p2

p3

p4

Materjal: linane kangas

Lõige on ammu maha võetud ühe äralagunenud mütsi pealt

Ajakulu: ca 2,5 tundi õmblemisele, sellele lisaks veel väljalõikamisele, materjalide otsimise ja hoovõtu aeg. Noka sees on 2 kihti kiirköitja kilet. Varem olen ma nokatsi sissepoole pannud mõne paela, aga seekord ei jäänud midagi sobivat varude hulgast silma (üks pael oli, aga see on imeliku kõva ribaga ühest servast ja seetõttu ma seda ei tahtnud), seetõttu lõikasin kangast veel ühe riba ja panin paika.

Kaelus ja müts

| 25. October, 2013

Minu kui hobikorras kuduja poole pöördus üks mu tuttav(a tuttav) ja palus, et ma kooks talle mütsi ja kaeluse talveks. Nõustusin. Tema ostis lõngad ja valis mustri, mina kudusin. Leppisime kokku, et teeme vahetuskaupa – mina koon ja tema maalib mulle ühe suurema taldriku (väga ilus suur ümmargune taldrik on, võõrasemadega).

Kõigepealt kudusin ma mütsi õpetuse järgi. Tulemuseks oli kena munapeamüts, aga mitte plaanitud barett.
myts1

Nüüd oli mütsi muster mul läbikootud ja teada, uue kudusin tunde järgi ja pilti vaadates.

myts2

myts3

Lõngad: lilla Katia Azteca ja heleroheline Titan Wool Superwool

Vardad: 3mm

Muster: ajakiri Käsitöö talv/2012, lk 32

Samast ajakirjast ka kaelus, samuti Katia Azteca lõngast. See oli tunduvalt lihtsam töö, eriti kui võrrelda mütsiponnistustega.

kaelus

Lõng: lilla Katia Azteca

Vardad: 3mm

Muster: ajakiri Käsitöö talv/2012, lk 60

Müts

| 31. May, 2013

Paar aastat tagasi kudusin mütsi, mis on jäänud näitamata. Algul käisin selle mütsiga linnas, hiljem kodus.

Lõngad: Alvita Alpaka

Vardad: 2,5 mm

Muster: Vogue Knitting, Fall 2009

Nokamüts

| 25. June, 2012

Mõned aastad tagasi ostsime mehele Türi lillelaadalt nokamütsi. Senikaua käis, kuni ära lagunes. Võtsin siis vana mütsi pealt mõõdud ja õmblesin uue. Kahjuks sai see natuke väike, seetõttu sai väheke väiksema peanupuga kodanik selle omale. Tema selle suve lemmikmüts!

Materjal: linane kangas

Nokk on võetud vana mütsi seest.

Kahjum: 1 õmblusnõel (läks kõveraks)

Müts

| 21. May, 2012

Otsisin arvutist olevatest piltidest neid, mida ma pole veel blogisse üles pannud. Leidsin ühed pildid omaheegeldatud mütsist, mis osales Isetegijas Mütsikonkursil.

Heegelnõel: 2 mm

Lõngad: 0,3 tokki Alvita Alpaka’t, 0,2 tokki Garnstudio DROPS Alpaca’t, 1 tokk Garnstudio DROPS Delight’i, 0,8 tokkiNovita Puro’t, 0,5 tokki Twilleys of Stamford Freedom Spirit’it

Tibu

| 21. April, 2012

Ühel õhtul lastele lasteaeda järgi minnes anti teada, et järgmisel päeval oodatakse lasteaeda jäneseks või tibuks riietatud lapsi. Appikene! Õhtul otsisime välja kollast paksemat kangast, mis tundub paksema puuvillase trikotaaži moodi (kollane fliis praagiti välja). Kui lapsed juba juba magasid, hakkasin mina õmblema. Umbes tunniajase sahmerdamise järel sai valmis müts, mis hommikul kästi osaliselt ümber teha ja siis võeti lasteaeda kaasa. Minu laps oli ainus, kellel oli midagi ekstra valmistatud tibuks olemiseks, ülejäänud lapsed oli lihtsalt kollastes riietes.

Sädele ma midagi ei teinud, tema sai hommikul kollased riided selga. Pealegi, tema ei soovinud tibu olla, tema tahab meil olla endiselt, ikka ja jälle vaid LAMMAS.