Müts

| 7. August, 2016

Tõnisel oli minu õmmeldud linane müts, SELLINE. Oli, sest enam ei ole. Käisime lastega Lätis puhkamas, programmis oli Jurmala veepargi ja Riia loomaaia külastamine. Käisime ühes suures Prismas ka, poodi minnes oli müts tal peas, poest tulles enam polnud. Kuhu ja kuidas ta selle jättis, ei tea. Poiss oli õnnetu, lubasin talle kodus uue mütsi õmmelda. Õmblesingi. Nüüd on laps jälle rõõmus ja õnnelik.

p1

p2

p3

p4

Materjal: linane kangas

Lõige on ammu maha võetud ühe äralagunenud mütsi pealt

Ajakulu: ca 2,5 tundi õmblemisele, sellele lisaks veel väljalõikamisele, materjalide otsimise ja hoovõtu aeg. Noka sees on 2 kihti kiirköitja kilet. Varem olen ma nokatsi sissepoole pannud mõne paela, aga seekord ei jäänud midagi sobivat varude hulgast silma (üks pael oli, aga see on imeliku kõva ribaga ühest servast ja seetõttu ma seda ei tahtnud), seetõttu lõikasin kangast veel ühe riba ja panin paika.

Kaelus ja müts

| 25. October, 2013

Minu kui hobikorras kuduja poole pöördus üks mu tuttav(a tuttav) ja palus, et ma kooks talle mütsi ja kaeluse talveks. Nõustusin. Tema ostis lõngad ja valis mustri, mina kudusin. Leppisime kokku, et teeme vahetuskaupa – mina koon ja tema maalib mulle ühe suurema taldriku (väga ilus suur ümmargune taldrik on, võõrasemadega).

Kõigepealt kudusin ma mütsi õpetuse järgi. Tulemuseks oli kena munapeamüts, aga mitte plaanitud barett.
myts1

Nüüd oli mütsi muster mul läbikootud ja teada, uue kudusin tunde järgi ja pilti vaadates.

myts2

myts3

Lõngad: lilla Katia Azteca ja heleroheline Titan Wool Superwool

Vardad: 3mm

Muster: ajakiri Käsitöö talv/2012, lk 32

Samast ajakirjast ka kaelus, samuti Katia Azteca lõngast. See oli tunduvalt lihtsam töö, eriti kui võrrelda mütsiponnistustega.

kaelus

Lõng: lilla Katia Azteca

Vardad: 3mm

Muster: ajakiri Käsitöö talv/2012, lk 60

Müts

| 31. May, 2013

Paar aastat tagasi kudusin mütsi, mis on jäänud näitamata. Algul käisin selle mütsiga linnas, hiljem kodus.

Lõngad: Alvita Alpaka

Vardad: 2,5 mm

Muster: Vogue Knitting, Fall 2009

Nokamüts

| 25. June, 2012

Mõned aastad tagasi ostsime mehele Türi lillelaadalt nokamütsi. Senikaua käis, kuni ära lagunes. Võtsin siis vana mütsi pealt mõõdud ja õmblesin uue. Kahjuks sai see natuke väike, seetõttu sai väheke väiksema peanupuga kodanik selle omale. Tema selle suve lemmikmüts!

Materjal: linane kangas

Nokk on võetud vana mütsi seest.

Kahjum: 1 õmblusnõel (läks kõveraks)

Müts

| 21. May, 2012

Otsisin arvutist olevatest piltidest neid, mida ma pole veel blogisse üles pannud. Leidsin ühed pildid omaheegeldatud mütsist, mis osales Isetegijas Mütsikonkursil.

Heegelnõel: 2 mm

Lõngad: 0,3 tokki Alvita Alpaka’t, 0,2 tokki Garnstudio DROPS Alpaca’t, 1 tokk Garnstudio DROPS Delight’i, 0,8 tokkiNovita Puro’t, 0,5 tokki Twilleys of Stamford Freedom Spirit’it

Tibu

| 21. April, 2012

Ühel õhtul lastele lasteaeda järgi minnes anti teada, et järgmisel päeval oodatakse lasteaeda jäneseks või tibuks riietatud lapsi. Appikene! Õhtul otsisime välja kollast paksemat kangast, mis tundub paksema puuvillase trikotaaži moodi (kollane fliis praagiti välja). Kui lapsed juba juba magasid, hakkasin mina õmblema. Umbes tunniajase sahmerdamise järel sai valmis müts, mis hommikul kästi osaliselt ümber teha ja siis võeti lasteaeda kaasa. Minu laps oli ainus, kellel oli midagi ekstra valmistatud tibuks olemiseks, ülejäänud lapsed oli lihtsalt kollastes riietes.

Sädele ma midagi ei teinud, tema sai hommikul kollased riided selga. Pealegi, tema ei soovinud tibu olla, tema tahab meil olla endiselt, ikka ja jälle vaid LAMMAS.

Rohelised mütsid

| 23. July, 2011

Heegeldasin valmis 2 rohelist mütsikest, pisikest-pisikest. Suuruselt lähevad ehk mõnekuusele põnnile.

Lõng: Red Heart Eco-Cotton Blend (75% taaskasutatud puuvill, 25% akrüül)

Heegelnõel: 3,5 mm

Kahe mütsi peale sain jagu 1 tokist lõngast.

Kevadmüts

| 30. April, 2011

Mõned ajad tagasi ostsin Ülemiste käsitööpoest 2 tokki peenikest kirjut lõnga. Proovi mõttes, üks sai ühte karva kirju ja teine teist. Heledamast hakkasin ükskord Tallinnas Järve peatuses bussi oodates midagi ringjat heegeldama. Asi kasvas ja kasvas mu sõrmede ja heegelnõela koostöö tulemusena, kuni lõng sai otsa! Aga paraja mütsi jaoks oli müts veel liialt mütsihakatis. Käiku läks teine samast poest ostetud tokk, millest kulus pool. Valmis ta saigi, selline natuke kummaline kevadmüts, mis sobib just kandmiseks kevadistemate ilmadega koduõues.

Lõng: Filcolana Indiecita Solids

Lõngakulu: 1,5 tokki

Heegelnõel: 2mm

Müts

| 16. November, 2010

Eelmisel sügis-talvel kudusin Margole mütsi. Sellise, mis talle meeldis ja mida ta kandis ja mille kohta tal nurinat polnud. Ja nüüd sel sügisel jättis ta selle rongi! Tuli jätkata projektiga “Igaks talveks uus müts”… See kord tegin samade lõngadega sama õpetuse järgi uue mütsi. Kõrvu ei teinud, tegin pildi järgi allserva. Muidugi – järgmine kord alustan ikka allservast, mitte mustriosast. Seekord ajasin ühel hetkel alumisele äärele vardad sisse ja kudusin rohelise alumise ääre. Päris naljakas nägi see mütsihakatis välja – torujupike, mõlemas otsas vardad ja lõngad. Selline ta sai:

Vardad: 2,5 mm

Lõngad: Bergère de France Berlaine (roheline) ja GB Wolle Jil (must ja valge). Lõngakulu ebamäärane, sest olid poolikud tokid. Ilmselt 1 tokk ühte ja 1 tokk teist, näpuotsaga kolmandat.

Müts

| 27. October, 2009

Meie peres on igasügiseseks teemaks see pisiasi, et mu kallil mehel pole mütsi, mida külmemate ilmadega kanda. Siis ma koon talle ühe mütsi ning järgmise sügiseni ei kuula seda juttu. Selleaastane müts sai ühistööna selline – andsin talle hunniku raamatuid ette, valigu ise omale meelepärane. Tema valis lõpuks välja Elo Lutsepa ja Irina Tammise raamatust “Eesti mütsid” välja ristandi Muhu meestemütsist (lk 10) ja Kaks ühes-mütsist (lk 38). Ehk siis teiste sõnadega Muhu meestemüts kõrvadega. Kuidas soovitakse, nii peab ka saama. Selline siis sai:


Vardad: 2,5 mm
Lõngad: Bergère de France Berlaine (roheline) ja GB Wolle Jil (must). Kumbagi kulus ca 1 tokk.