Rahakott

| 21. December, 2016

Margo eelmine rahakott oli juba sellises seisus, et kulunud või vana ja väsinud tema kohta öelda oleks ilmne liialdus. Tuli end kokku võtta ja uus rahakott valmis teha. Tükid olid juba varem valmis lõigatud, ainult takjapaela otsimise ja õmblemise vaev.

r1

r2

r3

Jänenenene

| 10. January, 2015

Säde käis lasteaiakaaslase sünnipäeval, seal tehti lastele näomaalinguid. Säde tahtis saada jänkuks. Koju tulles tahtis saada ta ka jänkukõrvu. Meisterdasin talle siis need. Ülejäänud õhtu hüples meil kodus üks pisike jänkuke ringi.

IMG_3547

Tool

| 26. December, 2011

Kunagi ammu sai ema töö juurest mittevajaliku kraami hulgast endale veetud üks tool, selline:

Tool oli meil aktiivselt kasutuses senikaua, kuniks mu kallis kaasa suutis toolipõhjaga ümber kukkuda – mõned kruvid väsisid ära. Kuna pealisriie oli ka nagunii juba nii kulunud kui veel andis olla, siis läks tool kola hulka paremaid aegu ootama. Ajad tulid ja mina jõudsin mõtteni riie ära vahetada. Mööbliriie on ostetud Viljandi Kangas&Nööbist, kui suvel käisime seal oma pulma-aastapäeva tähistamas. Toolil on mööbliriie kahe kihina, polsterduseks jäi sama vana vatt. Kangas on kinnitatud väikeste naeltega. Lõpptulemus:

Riideribadest nukud

| 11. November, 2011

Lasteaias oli koos lastega meisterdamise õhtupoolik. Läksin ka, et näha, mida seal täpsemalt tehakse ja kaasagi lüüa. Meisterdasime kangaribadest nukke. Eks see meisterdamine oli küll rohkem selline, et emmed nokitsesid ja lapsed jooksid ringi. Tegin 2 nukku, poisi ja tüdruku, kummalegi lapsele oma.

Materjalid: kangatükid, niit, lõng

Pall

| 7. February, 2011

Tuli tahtmine natuke oma kangavarusid ära kasutada. Peab mainima, et see ei õnnestunud üldsegi hästi – ühele pallile kulub imevähe kangast! Suuruselt selline paras peos hoida.

Õpetus Jinny Beyer’i raamatust Patchwork Puzzle Balls

Inglid

| 30. January, 2011

Detsembris käisid lastel päkapikud. Ühel ööl tõid nad lastele inglid, kuuse külge riputamiseks.

Rahakott

| 28. January, 2011

Mõned ajad tagasi tegin ma mehele jõuludeks rahakoti. Paraku sai nüüd selle aeg ümber ja tegin talle uue tengelpunga. Suuruselt on see veidi suurem kui eelmine. Mõni asi sai tehtud paremini, mõni kehvemini kui vanal. Kui teeks nüüd jutti kolmanda rahakoti veel, tuleks see ilmselt juba päris hea.

Lisaks kõigele muule toredale sobib see rahakott täitsa kenasti Kullaketrajate koostegemise jaanuariteemaga, vähemalt mu meelest.

Kulus 2 1kg kohviubade pakki

Waldorf nukk

| 28. July, 2009

Padjaklubis hakkasime tegema Waldorf-nukku, mida tehakse otsast lõpuni käsitsi, õmblusmasinat ei kasutata. Alustasime 21. aprillil, valmis sai 2. juunil. Tegemine võttis päris palju aega, palju on sellisel pisikesel nukukesel pisinõkse ja -nippe, mis võtavad omajagu aega.

Juusteks on nukul Titan Wool Ekstra Fine Merino lõng, mida on 100 g kohta 1400 m. 50 g värvisin pool aastat kogutud sibulakoortega. Huvitaval kombel olen mina iga kord sibulakoortega värvides saanud erinevetes toonides pruune, samas kui raamatud ütlevad, et tulemuseks võiks/peaks olema pruunikaskollane. Äkki on asi selles, et iga kord olen sisse pannud ka punase sibula koori, mitte ei ole ainult valge sibula koortega piirdunud?

Salvrätitehnika

| 26. December, 2008

Rapla isetegijate detsembrikuise kokkusaamise käigus sai õpitud salvrätitehnikat, Eria õpetas. Ka Eria pood oli kohal. Minu õppetöö tulemuseks sai ehtekarbike:

Lõngavärvimine

| 3. June, 2008

Eelmist nädalat sisustasin lõngade värvimisega, lausa kolm korda tegelesin sellega. Esimene kord värvisin võilille õitega (värvileende lisasin maarjajääd, äädikat ja soola), tulemuseks sain helekollase. See toon on lausa nii hele, et toas teinekord ei saagi aru, kas on see viht värvitud või ei. Pildil kõige parempoolsem.
Teisel korral proovisin värvida sibulakoortega. Peamiselt olid kasutuses valge sibula koored, sekka ka mõned punased ja paar küüslaukukoort oli ka sisse ära eksinud (vette panin lisaks soola ja äädikat). Tulemuseks roostepruun toon. Väga ilus mo meelest. Pildil keskmine.
Kolmanda katse tegin mulluste kuusekäbidega, tulemuseks “keskmine” beež toon, ei midagi erilist. Selle kavatsen ma vähemalt osaliselt üle värvida (vette lisasin soola ja äädikat). Pildil kõige vasakpoolsem.
Värvisin väikseid vihte, sest algul oli mu kasutuses ainult imepisike pott, kuhu polekski suuremad tokid ära mahtunud. Nüüdseks on mul juba ka suurem pott olemas, kohe palju mõnusam on värvida. Suure tõenäosusega saab mu värvitud lõngu veelgi näha

kommentaarid (6)