Nõeltehnikas sokid

| 11. May, 2019

Tegin omale nõeltehnikas sokid, kus katsetasin mitut asja, mida varem pole proovinud. Esiteks – kahe nõelaga tegemine, sest ma olen alati natuke hädas ninaotsa järsu kasvatamisega. Väga hea mõte. Teiseks – kand, mille puhul jäetakse kannakohta lahtine koht, mis hiljem ringselt kinni kahandatakse. Väga hea mõte, sest varem olen ma teinud sokke, kus talla alla tuleb pikk riba, mille ümber hakatakse ehitama tallaosa – minul jäävad alati kuhugi augud, mis on paraku soki kõige nõrgemad kohad ning just sealt kulub lõng esimesena läbi. Kolmandaks – kahe paela ümber üksteise punumine ülaservas. See on lihtsalt edevuse pärast, aga lõppkokkuvõttes jäi täitsa tore. Tegin sokid püüdlusega vähendada oma sokilõngade tagavarasid ja kasutasin ära erinevaid lõngakerade lõppe. Noh, kui nüüd aus olla, siis ega need varud väga ei vähenunud küll. Minu sihiks ei olnudki saada täiesti identseid sokke, piisas, kui sain sarnased – seda ma ka saavutasin.

IMG_7534_2

IMG_7536_2

Lõng: Novita Jussi ja teised samajämedad Novita lõngad

Nõeltehnikas sokid

| 18. January, 2015

Mõned ajad tagasi hakkasin Margole tegema nõeltehnikas sokke. Just selle mõttega, et need kestaksid kauem kui kootud sokid. Vahepeal seisid need mõnda aega poolikutena, nüüd aga said need lõpuks valmis.

IMG_3741

IMG_3738

IMG_3729

IMG_3725

IMG_3628

Viimasel pildil püüdsin jäädvustada “loomingulist segadust”. Sokkide peal on järgmine projekt, heegeldatud linik.

Sokkide jaoks kasutasin Novita 7 Veljestä Raita lõnga.

Tehnikaks on nõeltehnika, täpsemalt on Sortavala piste(3+3), mida on leitud Soomest.  Tegelikult tegin ma sokid valmis ja siis alles hakkasin kaevama erinevates pistetes, et teada saada, millist ma siis oma tarkusega tegin.