Padi

| 20. June, 2015

Tahtsin proovida tehnikat nimega disapearing 9 patch. Et proovilapp ära kasutada, tegin sellest padjapüüri. Tagant kinnitub valgete nööpidega. Puuvillased kangad.

padi

Padjapüürid

| 22. April, 2013

Ostsin lapitöö jaoks rohelist lammastega kangast. Kodused seltsimehed leidsid, et nad tahaksid sellest saaks saada padjapüüre. Kuna kangast polnud kahe padjapüüri jaoks piisavalt, läksin uuesti poodi. Ostsin juurde rohelise taustaga lambakangast ja nägin müügil kollase taustaga lambakangast. Hiigelsuurte lammastega. Ostsin seda ka.

Õmblesin kangastest 3 padjapüüri. Seekord tegin nööpidega (nööpide jaoks tuli teha eraldi poetiir). Mõtlesin, et see on ilmselgelt viimane kord, kui ma nööpidega padjapüüre teen. Kõik need niidiotsad ja lõputud nööbid… Ja siis kõige lõpuks teatas pojake, et tema tahaks ka padjapüüri. Konnadega.

Püürid on suurusega 50×60 cm, kasutatud 100% puuvillast kangast.

Crazy-quilt padi

| 26. March, 2013

Vahel tekib tunne, et meie diivani all/peal/kõrval elab mingi salapärane loom, kes sööb patju! Igal juhul diivani peal on kogu aeg liiga vähe patju. Õmblesin ühe padjakatte juurde, loodetavasti on nüüd veidiks ajaks patju piisavalt.

Proovisin teha crazy-quilt‘i, aga mitte niisama uduumbes, vaid joonise järgi.

Mõõdud: 45×45 cm

Kasutatud kangad puuvillased, sees täitepadi. Jupike pitspaela peaks ka olema puuvillane. See servades olev loomadega kangas on üks mu lemmikuid, millesse ma armusin poes ära. Ülinunnu kangas mu meelest. Teine väga lahe kangas, mis selles padjapüüris kasutatud on, on kärbseseentega. Tagaküljele panin konnadega kanga, sest ühtegi pealmisel poolel olnud kangast ei raatsinud tagaküljele kui peidus poolele panna.

Idee Pireparmu blogist

Vale-ananassitehnikas padi

| 8. February, 2013

Mulle meeldib, et teatud nurga alt vaadates muutuvadvale-ananassitehnikas kokkuõmmeldud ruudud kaheksakandadeks. Meeldib kohe nii väga, et lisaks Isetegija sünnipäeval olnud padjavahetuse padjale tegin sarnase ka koju diivani peale.

Padjapüüri suurus: 55×55 cm

Kasutatud puuvillaseid kangaid, tagumiseks küljeks on põhikangaks olnud sinise kanga kirjumad osad (tegelikult on tegemist suuremustrilise kangaga, millel lapitöö jaoks olen kasutanud seda minu silma jaoks imeilusat akvamariinsinist)

Ühtlasi pühendan selle padja Mustrimaailmas toimuvale rahvakalendrile, täpsemalt öeldes Mürakarude kalendri 13. jaanuari talilapipäevale.

Padi padjavahetuse jaoks

| 9. October, 2012

Isetegijal oli sünnipäev, sai juba 7-aastaseks. Sellel puhul toimus sünnipäevapidu ja sünnipäevapeo raames toimus ka vabatahtlik padjavahetus. Mina osalesin ka. Vabatahtlikult. Tegin valeananassitehnikas padjakatte, mille sisse panin täideseks ikka padja ka. Padi tuli selline:

Padjapüüri suurus: 55×55 cm

Kasutatud puuvillaseid kangaid, tagumiseks küljeks on must kangas.

Mina sain padjavahetuse käigus padja Bettylt, suur tänu sulle! Imeilus padi! Mina padi läks ühele kenale käsitööinimesele, kelle nime ja nägu ma hetkel kokku viia ei suuda. Vabandused!

Pildi tegi AmiCrafter.

Padi lasteaeda

| 30. September, 2012

Säde rühma oli vaja viia nimeline istumispadi. Käisin koos Sädega poes kangast valimas, et padi saaks kindla peale selline, millega laps rahul oleks. Laps valis poes välja kõige roosama kanga, mis üldse oli. Mina valisin juurde kollase kanga tagumiseks pooleks ja sinise kanga nime aplitseerimiseks.

Padja suurus umbes 50×50 cm.

Padjad

| 5. March, 2012

Lapiteki tegemisest jäi üle 15 lappi. Neid vaadates teadsin, et teen neist padjakatted. 3 padjaümbrist sain üpris kiiresti tehtud ja neile täitepadjadki sisse ostetud (kuidas saab olla müügil ruudukujulisi patju kirjadega 50 x 60 cm, mis 60 x 60 cm padjapüüri ära ei mahu, on müstika. Et padjad siiski ära mahuksid, harutasin patjadel ühe nurga lahti ja tõmbasin täidist natuke vähemaks. Mis ma selle täidisega edasi tegin, sellest teine kord). Siis aga tekkis tõrge – viimase lapi õmblemine venis ja venis. Ükspäev võtsin end kätte ja õmblesin ta ära. Padjakatte õmblesin valmis ka. Ja siis selgus, et Raplas ei ole rohkem sobivas mõõdus täitepatju! Sain siis lõpuks Tallinnast ostetud. Nüüd on meil päeval selline voodi:

Materjalid: puuvillased kangad, tagumised küljed on roosad lammastega; sees on polüestertäidisega padjad mõõtudega 60 x 60 cm.