Kurguhelmed

| 11. June, 2019

Koolis oli aine Eesti ehtekultuur, mille üheks osaks oli ka kurguhelmekee valmistamine. Mina võtsin eeskujuks Põhja-Eestist kogutud helmekee, kus linasele niidile on aetud klaaspärlid.

IMG_7537_2

Lahttasku

| 13. February, 2019

Koolis oli selline tore valikaine nagu Eesti ehtekultuur, kus muuhulgas õppisime ka pärltikandit. Mulle väga meeldis, tõeliselt mõnus tehnika. Pärltikandis pidime tegema omal valikul ühe eseme või esemekomplekti. Mina valisin lahttasku eesmärgiga see oma poolelioleva Juuru naise rahvariiete juurde lisada. Lahttasku on küll Rapla oma, kuid Hagerist või Juurust ma ei tea, et oleks lahttaskuid muuseumites. Minu lahttasku ei ole koopia, vaid lihtsalt eeskuju alusel tehtud.

l2

l1

l3

Originaal: AM _ 25537:5 E 2502

Silmustemärkijad

| 9. October, 2011

Mida kõike ma salakudumise pärast tegema ei pea…

20 tükki, loodetavasti mõneks ajaks piisab. Mõned pärlid sai ära kasutatud, aga see on alles jäämäe veepealne osa… Kasutasin 0,8 mm kullatud traati.

Käevõru

| 25. December, 2010

Proovisin üht vidinat, millega saab ajada traati ühtlaselt keerdu. Tegin jupikesi ja siis lisasin helde käega uhkemaid helmeid oma varudest. Sai selline edevam asi kokku. Täitsa kena on ja selliseid pärleid mul rohkem ei ole. Kasutasin eelpainutatud traati.

Kullaketrajate jõulupidu

| 23. December, 2010

Tartus toimus Kullaketrajate jõulupidu. Juba peaaegu kuu aega tagasi. Toimus ka pisikeste kingituste vahetus. Mina tegin 6 mummu, millele ajasin niidid taha, et saaks üles riputada. Niite ajasin taha bussiga Tartusse sõites, pildi tegin ka bussis. Sai selline väheke kummaline ülesvõte, aga seekord siis sedasi. Värvid on ka kõik täiesti valed.

Vastu sain 3 päkapikupoissmeest, väga lahedad. Mulle tohutult meeldivad!

Tagasivaade

| 1. January, 2010

Üks aasta on taaskord läbi saanud ning aeg ongi jälle sealmaal, et tuleks heita pilk tagasi ja üle vaadata, mis siis see aasta tehtud saigi. Ühtekomateist ikka sai tehtud, üks inimeselapski sai valmis tehtud – Säde nimelt, minu kullake, minu päiksekiireke, minu silmaterake, minu armas-kallis ja väga eriline laps. Aga käsitööalalt siis sedasi:

Kudumid:

1 paar kindaid

1 õlasall

1 paar sokke

3 paari papusid

3 kaelussalli

5 kampsunit

3 mütsi

1 sall

1 õun

Heegelumid:

4 paari papusid

Õmmelumid:

1 pajakinnas

1 kott

Nokitsedes:

2 palli

1 nukk

Ja nagu ikka, on mõned valmis asjad üles pildistamata ning ette näitamata… et ma ka ei õpi, eelmine kord kokkuvõtet tehes ütlesin/kirjutasin sama asja. Osade asjade puhul on laiskus, osade puhul see viimane tegemata liigutus, osade puhul venitamispinna olemasolu (või pigem selle puudumise) probleem. Eks ma üritan end parandada… Aga muidu, rahulikku meelt ja edu kõigile!

Must november

| 5. December, 2008

Selline ta sai, minu must juukseklamber:

Materjal:

Abakhanist osetetud klambrialus, Helmehaldjast pärlid, 0,4 mm hõbetatud traat ja 0,4 mm tamiil.

Fotoalbumi kaaned

| 31. October, 2008

Rapla isetegijad said kokku ja õppisid paeltikandit. Minu proovilapist sai fotoalbumi kaas.

Põhi: 100% linane riie

Paelad: Abakhan, Silverpoint ja Helmehaldjas.

Pärlid: Kolibry

Kokku õmmeldud käsitsi.

Juukseklamber

| 9. October, 2008

- pruun oktoober

Leidsin asja, mida mulle tõesti teha meeldib ja nüüd tuleb neid nagu Vändrast saelaudu :P Taas üks juukseklamber, seekord pruuni värvi.

Kasutasin Tšehhist pärit helmeid, isetehtud fimomumme, Abakhani pärleid ja ühte edevat üksikut nööpi. Alus on samuti Abakhanist. Kinnitusmaterjaliks valge nailonniit (PowerNylon).

Juukseklamber

| 3. October, 2008

- oranž september

Hakkasin tegema oranži ja avastasin, et mul praktiliselt polegi oranže helmeid, kusjuures oranž on üks mu lemmikvärvidest.

Oranžid helmed on kunagi Helmehaldjast saadud kingituseks, punased lillesüdamikud on ostetud Helmehaldjast, sinised tilgad on Tšehhist tellitud.

Põhja tegin peyote-tehnikas, kasutasin valget nailonniiti (PowerNylon-it).