Piilupilt

| 20. August, 2015

Salakudumise rätiku piilupilt.

piilu

Piilupilt

| 20. July, 2015

Salakudumise rätiku algus.

piilu

Taurus Birthday KAL

| 6. September, 2011

Mul oli üks kera vikerkaarevärvilist lõnga, mis hõiskas kapinurgas: “Koo mind! Koo mind!” Leidsin ka ühe päris kena mustri. Kui ma need asjaosalised omavahel kokku viisin, sai tulemuseks selline kolmnurkne õlarätik:

Lõng: Aade Artistic 8/2

Vardad: 3,5 mm

Lõngakulu: peaaegu terve tokk, 274-grammisest tokist jäi järgi pisike kerake

Muster: siit, aga enam sealt seda mustrit tasuta ei saa

Mõõdud: ca 2x2m, aga kes see enam mäletab täpselt…

198 yds. of Heaven

| 11. August, 2011

Ma muudkui püüan ja püüan oma lõngavarudest jagu saada. Ma ikka loodan, et mu kogutud varandus on vähenemise suunas. Aga alati on hea teada, et minust on hullemaid, see lohutab.

Selle ülla vähendamistööde käigus sai pisike rätikuke valmis.

Lõng: Noro Kureyon Sock, kulus 0,4 tokki

Vardad: 5 mm
Muster: siit (vajab sisselogimist)

Ginkgo rätik

| 27. February, 2011

Mõne aasta eest tegin ma ühe naisega Ameerikas eraviisilist pakivahetust – tema soovis saada Eestist käsitööraamatuid, mina soovisin vastutasuks saada lõnga Ameerikamaalt. Ta saatis mulle 2 tokki Lisa Souza Timaru lõnga, 1 tokk on kollase-oranžikirju, teine valge-rohelise-lillakirju. Kollase-oranžikirju lõnga aeg jõudis lõpuks kätte, kudusin temast pisikese õlarätiku.

Vardad: peamiselt 3 mm, viimane rida 4 mm ja mahakudumine 5 mm vardaga

Lõng: Lisa Souza Timaru, kulus ca 0,6 tokki. Lõng andis rätti märjaks tehes meeletult värvi, loputasin palju ma loputasin, vesi kausis oli ikka päikesekollane.

Mõõdud: 110 x 50 cm

Muster: siit

Icelandic rätik

| 14. February, 2011

Mustrimaailmas toimus salli salakudumine, mina kudusin ka. Küll teistest hiljem, aga siiski. Seda rätikut alustatakse keskelt, luuakse üles hulk silmuseid ja igal parempidisel real kahandatakse senikaua, kuni silmused otsa saavad. Seejärel kootakse välimisse serva sats. Selle satsi jaoks kerisin ma järgijäänud lõngakera ringi, ei meeldinud mulle mõte, et kuhugi roosa keskele tuleb umbes üherealine pruun triip. Sedasi jäi minu meelest etem.

Lõng: Aade Artistic, kulus ca 300 g (tokk oli 310g, sellest jäi imepisike kerahakatis järgi)

Vardad: 4 mm

Mõõdud: ca 200×130 cm (pikim külg x kesktelg)

Vernal Equinox Shawl Surprise

| 14. December, 2010

Lõpuks ometi sai ära venitatud ja pildistatud rätik, mille kudumist alustasin (juba!) 2009. aasta mais ja lõpetasin sama aasta juulis. Seejärel jäi ta seisma ja ootama, millal asi venituseni jõuab. Nüüd siis viimaks ometi asi ka nii kaugele jõudis. Pildid on nagu nad on, tahaks parimat ja välja kukub nagu alati…

Lõng: Garnstudio DROPS Alpaca, värv 403, kulus natuke üle 4 toki.

Vardad: 3 mm

Lõng oli mõnus, libe ja siidine, lausa laulis käes. Aga samas pärast rätiku märjakstegemist läks karvaseks ja tundus, et vähegi kõvema liigutuse puhul vanub.