Lõngajääkidest sokid Sädele

| 27. October, 2016

Säde eelmised sokid olid väikseks jäänud ja seetõttu kudusin ma talle uued. Kasutasin erinevatest sokikudumistest järelejäänud lõngajääke. Ülaserva tegin pitsi.

s1

s2

Lõngad: Novita 7 Veljestä, Jussi ja Viidakko

Vardad: 2 mm

Sokid Sädele

| 1. March, 2016

Kudusin Sädele sokid, mille teiseks eesmärgiks oli ka lõngajääke vähendada. Ega nad eriti ei vähenenud küll, kui aus olla.

S1

Vardad: 2,0 mm

Lõng: Novita 7 Veljestä lõngad

12 silmust vardal, st 48 silmust ringi peal.

Volber

| 30. April, 2015

Lasteaias oli volbri tähistamine, lapsi oodati kohale nõiakostüümis. Õmblesin Sädele pika nõiamütsi, mitmekihilise seeliku ja keebi. Kõik asjad tegin nii suured, et vajadusel mahuksid ka soojad õueriided alla. Kui seelikul kummi veidi järgi lasta, mahuks see ka mulle selga, sest kanga pikkuse panin seeliku laiuseks. Luud on issi meisterdatud.
Ilm aga oli nii külm, et kogunemine oli õues, tegevused aga toimusid toas. Külas oli esineja, kes tegi lastele erinevaid mulle ja pärast väänas pikkadest õhupallidest lastele loomi.

IMG_4006

IMG_4011

IMG_4035

Maksma ei läinud selle kostüümi tegemine midagi, tuli vaid natuke kangavarusid tuulutada ja mõttel lennata lasta.

Jänenenene

| 10. January, 2015

Säde käis lasteaiakaaslase sünnipäeval, seal tehti lastele näomaalinguid. Säde tahtis saada jänkuks. Koju tulles tahtis saada ta ka jänkukõrvu. Meisterdasin talle siis need. Ülejäänud õhtu hüples meil kodus üks pisike jänkuke ringi.

IMG_3547

Sokid

| 16. October, 2014

Kudusin Sädele sokid. Kollased ja ühevärvilised, sest isu oli täis saanud triipude lugemisest ja mitme lõngaga mässamisest. Sokid kudusin valmis, aga siis seisid nad mõnda aega ja ootasid mõnda usinat, kes peidaks ära lõngaotsad. Ühel päeval jõudsin ka selleni, kuigi vahepeal olid sokid jõudnud juba jalaski ära ḱäia. Tegelikult tahtsin ma nende sokkide peale tikkida ka, aga see jääb küll järgmiste sokkide jaoks.

IMG_3526

IMG_3524

Lõng: Novita 7 Veljestä

Silmuseid 48 ringi peal

Traksipüksid

| 15. September, 2014

Säde sai omale vanninuku. Nukuga oli komplektis vann, aga nukk vaeseke oli ise poolpaljas, ainult peapael ja aluspüksid. Säde tahtis, et ma nukukesele õmbleksin riideid juurde. Alustasin pükstest. Lõige on võetud Liia Tammese raamatust “Suur nukuriiete raamat”, kõige väiksema nuku mõõtude järgi. Teinekord peaks tagant värvlit tõstma, minul jäi asi minu maitse jaoks liiga madalale.

Kangas on ostetud mõni aeg tagasi Kangas&Nööbist, hästi vahva puuvillane kangas on. Mulle väga meeldib. Nii väga kohe, et ei raatsigi teda ära kasutada. Nüüd natuke raatsisin. Ja nukul on ees tasku, sellele sättisin hiirekese. Trakside otstes on trukid, et ooleks veidi lihtsam pükse jalast/jalga saada (ja olgem ausad, ma ei viitsinud nnööpaukudega jõudu katsuma hakata).

IMG_3529 IMG_3534 IMG_3537 IMG_3538

Kilpkonn

| 31. July, 2014

Sädel oli märtsis sünnipäev, tegin talle sünnipäevaks kilpkonna. Nüüd lõpuks jõudsin pilti tegemiseni ka.
kilpkonn
Lõige: Pere ja Kodu, mai 2001

Peokleit

| 31. March, 2014

Veidi enne jõule avastasin, et Sädel polegi nagu ühtegi peokleiti, millega jõulupidudel käia. Valik Raplas on pehmelt öeldes kehv ja Tallinna minna polnud ka nagu aega. Läksin kohalikku kangapoodi tafti või mõnda muud tugevamat kangast kleidi jaoks ostma. Tafti loomulikult polnud, aga leidsin sealt ilusat punast dekoratiivkangast, mis tegelikult on vist mõeldud kardinate valmistamiseks.

Kleidi õmblesin Burda Kids 2011 oleva kleidilõike järgi. Pluusiosale õmblesin batistist voodri. Varrukaid ei teinud. Kogu järgijäänud kanga panin seelikuosasse. Keerutada selle kleidiga igatahes saab :) Taga kinnisteks on trukid.

Ainsad pildid kleidist, mis ma leidsin, on kahjuks üpris kehva kvaliteediga.
j1

j2

Kaelussall

| 23. January, 2014

Pisikestel tüdrukutel on tavaliselt mõni lemmiknukk, keda igale poole kaasa võetakse ja kellele on vaja ka soojasid riideid. Sädel ei ole nukku. Temal on selleks üks lambake. Kui talv tuli, hakkas lambal külm ja sooviti, et ma kooksin lambale salli. Mina kudusin kaelussalli, et lambal soojem oleks.

kaelus

lammas

Lõng: Anemone

Vardad:  1 mm

Muster: internetiavarustest

Kleit Sädele

| 22. January, 2014

Soomes ilmus üks imeilus raamat pisikeste tüdrukute emade jaoks – Kirsi Etula ja Sunna Valkeapää-Ikola “Mekkotehdas”. Mul läks ka korda see raamat omale soetada. Soomekeelsena. Minu soome keele oskus on minimaalne, ma oskan öelda oma nime ja seda, et mu keeleoskus on väike. Pildid on õnneks rahvusvahelises keeles, joonised samuti. Võtsin sealt Säde jaoks kleidilõike ja õmblesin talle kleidikese. Roosa. Mulle meeldib see lõige, sest seda on lihtne õmmelda ja laps saab kleidi ise selga-seljast ära.

kleit

Materjal: velvet

Lõige: Elina, suurus 98/104, allikas Kirsi Etula ja Sunna Valkeapää-Ikola “Mekkotehdas”

 

Ja et asi täiuslik oleks, siis nüüdseks on see raamat ilmunud ka eesti keeles!

Kirsi Etula ja Sunna Valkeapää-Ikola “Mekkotehdas”