Sall Tõnisele

| 20. November, 2015

Tõnis tuli minu juurde ja tahtis, et ma talle salli teeksin. Valisin kapist portsu omavahel sobivaid lõngu ja andsin talle valida. Tõnis valis erepunase (mis oli lõngade hulgas üpris juhuslikult) ja tumerohelise. Omalt poolt lisasin mahedamat rohelist ja punast, et sallil ikka pikkust ka tuleks. Tõnis natuke imestas küll, et sellised värvid ka tema sallis, aga siiski sobis ja hakkaski kandma seda salli.

tsall1

tsall2

Heegelnõel: 1,5 mm

Lõng: Garnstudio DROPS Alpaca

Valmismõõdud: 21 x 100  cm

Kaelussall

| 23. January, 2014

Pisikestel tüdrukutel on tavaliselt mõni lemmiknukk, keda igale poole kaasa võetakse ja kellele on vaja ka soojasid riideid. Sädel ei ole nukku. Temal on selleks üks lambake. Kui talv tuli, hakkas lambal külm ja sooviti, et ma kooksin lambale salli. Mina kudusin kaelussalli, et lambal soojem oleks.

kaelus

lammas

Lõng: Anemone

Vardad:  1 mm

Muster: internetiavarustest

Kaelus ja müts

| 25. October, 2013

Minu kui hobikorras kuduja poole pöördus üks mu tuttav(a tuttav) ja palus, et ma kooks talle mütsi ja kaeluse talveks. Nõustusin. Tema ostis lõngad ja valis mustri, mina kudusin. Leppisime kokku, et teeme vahetuskaupa – mina koon ja tema maalib mulle ühe suurema taldriku (väga ilus suur ümmargune taldrik on, võõrasemadega).

Kõigepealt kudusin ma mütsi õpetuse järgi. Tulemuseks oli kena munapeamüts, aga mitte plaanitud barett.
myts1

Nüüd oli mütsi muster mul läbikootud ja teada, uue kudusin tunde järgi ja pilti vaadates.

myts2

myts3

Lõngad: lilla Katia Azteca ja heleroheline Titan Wool Superwool

Vardad: 3mm

Muster: ajakiri Käsitöö talv/2012, lk 32

Samast ajakirjast ka kaelus, samuti Katia Azteca lõngast. See oli tunduvalt lihtsam töö, eriti kui võrrelda mütsiponnistustega.

kaelus

Lõng: lilla Katia Azteca

Vardad: 3mm

Muster: ajakiri Käsitöö talv/2012, lk 60

Tehnika-aasta – ühevärviline koekiri

| 23. January, 2012

Mustrimaailmas algas aastaprojekt, mis hõlmab aasta jooksul erinevaid kudumistehnikaid. Jaanuarikuu teemaks on ühevärvilised koekirjad, kuhu peaasjalikult kuuluvad parem- ja pahempidistest pindadest loodud kudumid. LillyS pani inspiratsioonitekitamiseks ka mõned pildid, ühe sellise järgi ma salli kudusin. Kuna lõnga oli ainult üks tokk, sai sellest üks natuke suuremat mõõtu proovilapp. Kui paar sellist veel kududa, saaks juba padja või midagi muud asjalikku.

Selle projekti alla püüan ma panna ka oma isikliku projekti “Poolikuks jäänud asjade valmistegemine”. Eks paistab, mis mu heast plaanist saab.

Muster: siit

Vardad: 3,5 mm

Lõng: Novita Luxus Wind

Lõngakulu: 1 tokk

Mõõdud: 70×15 cm

Öökullidega kaelussall

| 15. January, 2012

Ostsin endale eelnevat kokkupuudet omamata kampsunilõnga. Kätte saades aga selgus, et väljavalitud kampsuni jaoks on lõng liiga jäme. Nii jäi lõng seisma. Nüüd kasutasin osa lõngast ära, valmis kaelussall. Mulle!

Lõng: Garnstudio DROPS Nepal

Lõngakulu: 2,5 tokki

Vardad: 4 mm

Õpetus: siit

Kõige rohkem aega võttis silmade õmblemine, kättevõtmise asi, mis muud…

Sall

| 12. November, 2011

Mul tuli üle pika aja hirmus heegeldamise isu. Käisin siis mööda elamist ringi nagu munas kana, kuniks mu mees pakkus välja, et heegeldagu ma talle sall, veidi õhem kui kootud pingviini sall on. Tõmbasin siis kapist oma roheliste lõngadega koti välja ja palusin tal välja valida endale meelepärased. Omalt poolt lisasin veel helekollase lõnga ja hakkasingi heegeldama. Heegeldasin pikkupidi, read tundusid peaaegu lõputud. Nüüd on mehel on roheline komplekt, mis koosneb mütsist, sallist ja sõrmkinnastest. Labakindaid kannab ta haruharva suure pakase korral.

Mõõdud ilma narmasteta: 9,5 x 140 cm

Heegelnõel: 2,5 mm

Lõngad on enamuses jäägid teistest asjadest: tumeroheline G-B Wolle Jil, mille ostsin 2006. aastal mehe kinnaste jaoks; helekollane Filcolana Arwetta ekstra fin merino, millega koos ostsin 2006 aasta lõpus või 2007 aasta alguses ka valget ja pastelset rohelist plaaniga teha beebile tekk… plaaniks see jäigi; roheline Bergere de France Berlaine, millest sai Tuxi sall; roheline Emmebi Superbe, millest kudusin rohelised sõrmikud; roheline Emmebi Himalaya, millest tegin 2009. aastal Sädele mütsikese; rohelisekirju Bergère de France Alaska, millest olen papud meisterdanud; hallikasroheline Hjertegarn Lima, mille ostupõhjuseid ma enam ei mäleta… Otsa sai ainult Emmebi Himalaya, mille viimased riismed läksid narmasteks. Narmastesse panin veel ka G-B Wolle Jil’i. Kõiki lõngu kulus kõvasti alla toki.

Roheline sall

| 17. March, 2011

2 aastat tagasi ostsin neti teel 1 toki lõnga. Pildi peal nägi vägagi ilus ja ahvatles välja, kätte saades näpu vahel hoides samuti. Täitsa kena ju?

Aga kui ma ta kerasse ära kerisin, venis mokk pikaks, sest tegu on lõngaga, mis kujutab endast lihtsalt lõngajuppidest kokku sõlmitud lõnga! Pettumus missugune. Nii see lõng seisis teiste lõngade juures ja ärritas mind oma olemasoluga – teha midagi ei oska, ära kinkida ei raatsi, sest kallis lõng oli. Nüüd lõpuks jõudsin nii kaugele, et kudusin ta salliks. Päris kenake sai ja ma olen rahul.

Lõin üles 120 silmust, kudusin ripskoes seni, kuni lõng otsa sai. Lõngaks oli Feza Yarns Premier, kulus 1 tokk. Vardad olid 6 mm. Mõõdud 115×25 cm.

Annis

| 27. January, 2011

Isetegijas läks käima tähtajatu koostegemine, kootakse Annise rätik-sallikest. Mina kaa, mina kaa! Lõnga võtsin lõngakastist, ja mõõdud tulid umbes-täpselt originaalilevastavad.

Vardad: 4 mm

Lõng: Nako Bambu Color, kulus 3,5 tokki

Jõulusall purgis

| 14. December, 2009

Kullaketrajates oli intrigeeriv-inspireeriv pakivahetus – sall liitrisesse purki. Põnev, kas pole? Panin oma nime ka kirja ja loosi tahtel tegin ma salli Annyliisile. Tema sooviks oli saada roheline sall. Ma ise salamisi lootsin, et saan kellegi, kelle sooviks oleks saada punane sall. Mul nimelt on kapis üks imeilus ja -pehme Drops Alpaca lõng ootel. Rohelisest sallist veel nii palju, et selle kudusin ma tegelikult valmis juba märtsis. Seejärel jäi ta aga kappi seisma ja ootama, et tuleks aeg, mil ma ta lõpuks ära venitaksin. Nüüd see aeg tuligi ning ma loodan väga siiralt ja südamest, et Annyliis kannab seda salli rõõmuga ja sall lehvib ta kaelas uhkusega. Pakki läksid veel rohelised lõhnaküünlad ja üks kootud õun. Annyliisi blogipostitusi saab lugeda siit ja siit.

Salli ma pärast venitamist üle ei mõõtnud, aga üle 2m peaks ta olema küll. Ja peenike. Ühesõnaga, soolikas. Aga see-eest ilus soolikas, mulle endale vähemalt väga meeldib.

Vardad: 3 mm

Lõng: Hjertegarn Alpaca Silk (värv 715, kulus pea 3 tokki)

Muster: Petra Lace Scarf

Selle pakiga juhtus veel selline lugu, et pakkisin ta ilusti-kenasti liitrisesse mahejogurtiämbrisse ära, sildi panin ka peale ja võtsin linna kaasa. Pärast tõin ta sama targalt linnast koju tagasi ka, sest lihtsalt unustasin ära, et ta mul kaasas on. Too päev aga oli viimane postitamiskuupäev. Seega, tuli mehel sabast kinni võtta ja autojuhiks paluda. Sõitsime Annyliisi juurde ja andsin paki otse üle. Kui ei jaga pea, peavad jagama jalad (või siis antud juhul autorattad).

Ise sain ma paki Tartust, postiljon tõi kenasti ukse taha ära. Ankeedis kirjutasin, et sooviksin tumelillat salli. Ja selle ma ka sain!

Pakitegijast päkapikk oli tublit uurimustööd teinud ja vist suisa akna taga piilumas käinud. Sest kust ta muidu teadis, et tume šokolaad apelsiniga on üks mu lemmikuid šokolaade ja oranž värv on üks mu lemmikvärvidest. Pakis oli veel üks imehästi lõhnav suur küünal, tume apelsinilisandiga šokolaad, mõned kuuseehted, kaunistuspaelarull ja heade soovidega kaart. Suur-suur aitäh sulle, kallis Silja Tartust!!!