Lapitekk

| 16. June, 2016

Mulle meeldib lapitekke õmmelda, ainuke kole osa on teppimine. Kogu see teppimise asi käib mulle närvidele ja ajab marru – tekk õieti masina alla ei mahu, edasi ta liikuda ei taha, paar kätt jääb puudu ja kortsu kipub ta ka jääma. Urr! Niimoodi oli mul üks tekk valmis õmmeldud ja siis jäi seisma (ja pidevalt ette, tõstisin teda vähemalt pool aastat ühest kohast teise), kuni siis tuli ühel päeval mõte, et viiks teki Märjamaale Airi kätte teppida. Jess!

tekk1

tekk3

tekk2

Materjalid: peamiselt puuvill, sekka ka vähesel määral puuvillasegusid. Vahel 2 kihti 120 grammist mahulist vatiini. Tagumine kangas on valge Casino kirjadega (kasutasin seda natuke ka esiküljel).

Mõõdud 150×200 cm

Tekk

| 18. November, 2014

Mõned aastad on toimunud isetegija.net-is lapitekikonkurss. Mõtlesin, et olen see aasta eriti kaval ja alustan varakult. Tekike sai valmis juba suvel, kuid ma ei avalikustanud seda, sest see oli konkursitingimustes. Paraku jäi tänavu konkurss ära. Näitan teki nüüd ära.

t1

t2
Tekil on kasutatud peal puuvillaseid ja tagumisel poolel sünteetilist kangast. Eesmärk oli teha piknikuteki moodi tekike.