Sokid Tõnisele

| 23. April, 2017

Andsin Tõnisele sokilõngade hulgast valida, millisest lõngast ta omale sokke soovib. Tema valis sinise-rohelisekirju lõnga. Enam pole üldse lõbus talle sokke kududa, jalanumber on juba umbes 36, mis teeb vaat et täiskasvanu jalanumbri.

s1

Lõng: Novita 7 Veljestä Polaris

Vardad: 2,25mm

13 silmust vardal

Hommikumantel Tõnisele

| 28. December, 2016

Tõnisel ei olnud hommikumantlit, aga ühel päeval tuli mul mõte, et võiks olla. Käisin mingil põhjusel Tallinnas ja tõin Abakhanist imepehmet punast kangast, mis on küll täissünteetika, aga käe alla päris mõnus katsuda. Hiljem käisin teist korda veel sama kangast ostmas, sest silmamõõt (ja mõistus ühes sellega) oli koju jäänud – puudu tuli kangast, varrukad ei tahtnud kuidagi ära mahtuda algselt olemasoleva kanga peale. See kangas on täiesti jube lõigata ja õmmelda, sest iga liigutuse peale paiskub õhku punaseid udemeid. Selle edaspidiseks vältimiseks on kõik servad sik-sakiga üle lastud.

h2

h1

Lõige ajakirjast Burda Kids 2011

Sokid Tõnisele

| 27. November, 2016

Tõnisel oli samuti vaja villaseid sokke. Valisin välja oma lõngavarudest mõned variandid ja lasin siis tal valida. Tema valis minu õnneks valikus olevatest kõige jämedamad lõngad ja sokitegu võiski alata. Triibustik on minu välja mõeldud.

s4

Lõng: Novita Isoveli

Vardad: 2,25 mm

Ringi peal 48 silmust

Müts

| 7. August, 2016

Tõnisel oli minu õmmeldud linane müts, SELLINE. Oli, sest enam ei ole. Käisime lastega Lätis puhkamas, programmis oli Jurmala veepargi ja Riia loomaaia külastamine. Käisime ühes suures Prismas ka, poodi minnes oli müts tal peas, poest tulles enam polnud. Kuhu ja kuidas ta selle jättis, ei tea. Poiss oli õnnetu, lubasin talle kodus uue mütsi õmmelda. Õmblesingi. Nüüd on laps jälle rõõmus ja õnnelik.

p1

p2

p3

p4

Materjal: linane kangas

Lõige on ammu maha võetud ühe äralagunenud mütsi pealt

Ajakulu: ca 2,5 tundi õmblemisele, sellele lisaks veel väljalõikamisele, materjalide otsimise ja hoovõtu aeg. Noka sees on 2 kihti kiirköitja kilet. Varem olen ma nokatsi sissepoole pannud mõne paela, aga seekord ei jäänud midagi sobivat varude hulgast silma (üks pael oli, aga see on imeliku kõva ribaga ühest servast ja seetõttu ma seda ei tahtnud), seetõttu lõikasin kangast veel ühe riba ja panin paika.

Sokid Tõnisele

| 20. December, 2015

Tõnisele eelmisel talvel kootud sokid hakkasid hõredaks kuluma, sestap valisin sokilõngade hulgast 2 värvi ja andsin talle valida. Tõnis valis rohelise. Pärast kanna kudumist jätkasin talla kudumist venitatud silmadega. Kokku tõmbab sedasi natuke. Teisel pildil on “koduabiline”, kes tuli pärast kahe klõpsu tegemist platsi ja arvas, et tema peaks nüüd seal olema.

tsokid2

tsokid1

48 silmust ringi peal

Vardad: 2 mm

Lõng: Novita Isoveli

Sall Tõnisele

| 20. November, 2015

Tõnis tuli minu juurde ja tahtis, et ma talle salli teeksin. Valisin kapist portsu omavahel sobivaid lõngu ja andsin talle valida. Tõnis valis erepunase (mis oli lõngade hulgas üpris juhuslikult) ja tumerohelise. Omalt poolt lisasin mahedamat rohelist ja punast, et sallil ikka pikkust ka tuleks. Tõnis natuke imestas küll, et sellised värvid ka tema sallis, aga siiski sobis ja hakkaski kandma seda salli.

tsall1

tsall2

Heegelnõel: 1,5 mm

Lõng: Garnstudio DROPS Alpaca

Valmismõõdud: 21 x 100  cm

Sokid Tõnisele

| 31. August, 2014

Kudusin Tõnisele talveks uueks sokid. Ainult terve suvi läks ühe sokipaari peale…
sokid

Vardad: 2,25 mm

Lõngad: valge ja heledam roheline Novita Jussi ning tumedam roheline Schoeller+Stahl Zimba Fix

Vardal 12 silmust, st 48 silmust ringi peale.

Pidžaamapüksid

| 7. July, 2013

Kui juba õmblusmasin välja sai tiritud ja kuumaks aetud, siis sai Tõnis omale veel kord ülesande valida kangast. Seekord pidžaamapükste jaoks. Valik langes kastis olnutest kõige tihedama koega kanga peale, aga ma lohutan end sellega, et esiteks on laps rahul ja teiseks loodetavasti peavad need püksid nüüd mõnda aega vastu.

Kangas: puuvill

Lõige: Pere&Kodu mai 2001. Õmmeldud 128 suurust ilma õmblusvarudeta, nii et tulemuseks suurus ca 120. Taskuid ei teinud.

Lühikesed püksid

| 30. June, 2013

Avastasime Tõnisega ühel päeval, et tema lühikesed püksid on vaja pessu panna. Siis aga tuli välja, et rohkem selliseid lühikesi pükse, mida ta oleks nõus jalga panema, tal polegi! Andsin talle ülesande valida minu kangaste hulgast omale meelepärane kangas, millest ma talle õmbleksin vajaliku riideeseme. Valik langes kollase vihmavarjudega kanga kasuks.

Kangas: puuvill

Lõige: Pere&Kodu mai 2001, lõige võetud suurusele 128, kuid välja lõigatud ilma õmblusvarudeta, nii et suurus võiks olla umbes 120. Esitaskud on tehtud lõike järgi, tagatasku omalooming. Pael ees on ilu jaoks, butafooria teiste sõnadega. Värvlis on kumm.

Triibulised sokid

| 23. April, 2013

Kudusin endale tudusokke, kui Tõnis tuli mu juurde, haaras pihku töös oleva sinise lõnga ja teatas, et tema tahaks sellest endale sokke. Võtsin siis talle sokiteo ette, kudusin kahte sokki korraga, sest sinist lõnga oli ainult poolik tokk ning ma polnud sugusi kindel, kas sellest jagub. Pärast kandade tegemist oli kindel, et lõngast EI jagu. Seadsin sammud kohalikesse lõngapoodidesse ning sain lõnga, mis oli küll poole peenem, aga vähemalt sarnast tooni. Et lõngamuutust peita, kudusin sisse valged triibud. Sokilõngadeks G-B Jil ei sobi, sest olen lühikese aja jooksul saanud neid sokke juba korduvalt parandada. Kuigi, ka spetsiaalsest sokilõngast kootud sokid on käinud juba mitu korda paranduses. Võib-olla on mul lihtsalt sokikulutajast poeg…

Lõngad: sinine G-B Wolle Jil, valge Filcolana Coral, sinine Titan Wool Winner

Vardad: 2,25 mm

Vardal oli 12 silmust, st 48 silmust ringi peal

Sokid on suurusele 28-30