Ikka vaikus.

| 20. October, 2015

Käsitöörindel ei toimu endiselt eriti midagi.

Vaikus.

| 20. September, 2015

Käsitöörindel ei toimu eriti midagi.

Jope

| 15. October, 2013

Millalgi talvel võtsin nõuks Tõnisele uus jope õmmelda. Lõike võtsin maha, tükid lõikasin välja, välisel ja sisemisel poolel ühendasin esi-, taga- ja varrukatükid… ja siis jäi asi seisma, sest kiiret ju polnud. Ühel hetkel hakkas ilm soojaks minema, poeg aga käis endiselt talvekombekaga. Siis hakkas kiire, õhtul, kui lapsed juba magasid, õmblesin, kuni silm enam ei seletanud. Hommikul jätkasin, Margo sättis lapsi lasteaiavalmis ja nagu ma viimase hädavajaliku õmbluse ära tegin, nii jope lapsele selga ka sai. Paremalt poolt tehtavad õmblused on siiani tegemata (need iluõmblused, mis hoiavad jope õmblusi paigal). Jope valmissaamiseks oli ka viimane aeg, sest just tol päeval läks päeval juba nii soojaks, et talvekombekaga oleks laps lihtsalt üles sulanud.

jope1

Lõige: Ottobre

Peal on kileriie, mis on ostetud Tartus olevast Ilvese poest, sees on fliis.

28 Aprill 2008

| 28. April, 2008

- roheline aprill

Valmis said ühed kõrvarõngad, mis võivad täita spektrivärvi rohelist aprilli. Nadi ta ju on, aga käsitööalased plaanid on mul võimsad, kui need teoks saavad, jagan neid teiegagi

Lisaks väänasin ühed kõrvarõngad veel, hoog oli sees.

kommentaarid (3)

13 Märts 2008

| 13. March, 2008

Nööbikuubik

Laps hakkas hirmsal moel mu mantlinööpide vastu huvi tundma, et mantlinööpe kaitsta, tegin lapsele alternatiivi. Põhjaks on puuvillane roheliseruuduline Abakhanist ostetud kangas, täidiseks 8 cm küljepikkusega kuubik (saadus Lea1 kaudu ). Nööbid Ingridilt.

Lapse kätte läks nõelakuumalt (nõelasoojalt öeldes oleks sulaselge vassimine, nagu viimane piste tehtud sai, nii läks kasutusse. Viimased pisted käisid kisa saatel, kuubik kätte võideldult oli majas õnnis vaikus )

Lõpetuseks näitan, kuidas meil käib õmblemine siis, kui emme nõelu kangasse topib (masin on poolimisrežiimil, et laps näppe nõela alla jätta ei saaks)

kommentaarid (2)

10 Märts 2008

| 10. March, 2008

- lilla märts

Vanutatud käekott

Vanutatud käekott, heegeldatud jämedast Raasiku heidest. Materjalikulu ei oska paraku öelda, sest anded on meelest läinud ja sildid minema visatud. Heegelnõel oli 3,5. Sang on mõnus pikk, kott ise on umbes puusal. Sisse panin lillakas-roosakas tooni kanga, väikse tasku õmblesin ka sisse. Kinniseks panin magneti, aga paraku ei olnud see kõikse etem mõte (üks magnetipool ei taha mitte püsida seal, kus ta koht on). Tuleb midagi paremat välja nuputada. Mõte liigub vaikselt selles suunas, et heegeldada klapp juurde ja sellega kinnitada. Nuh, elame-näeme. Koti mõõdud on umbes 30 x 22 cm.

kommentaarid (2)

02 Märts 2008

| 2. March, 2008

- lilla märts

Pääsusaba

Kootud nr 3,5 varrastega lillast üleminekuga lõngast. Kulus alla ühe toki. Valmissaanult ja venitatult rätiku mõõdud 175 x 70 cm. Minu jaoks selline paras, kuigi ma lootsin, et tuleb VEEL suurem Järgmise plaanin kududa suurendatud mustri järgi.

Minu jaoks on äärmiselt sümpaatne rätis olev hallikas-lillakas toon, eriti siis, kui see parajasti läheb üle pruuniks Ja üldsegi, on see rätt üldse lilla? Äkki on ta hoopis… näiteks roosa? Või pruun? Või…

kommentaarid (8)

21 Veebruar 2008

| 21. February, 2008

- punane veebruar

Sokid meesterahvale

Pildil on küll minu jalas, aga mõeldud on siiski ühele meesinimesele Sokinumber peaks jääma 45 kanti, loodetavasti läheb jalga.

Ausõna, teine sokk on ka olemas

Kootud Jõgeva vikerkaarevärvilisest lõngast, kulus umbes pool tokki (“ebasobivad” kohad on välja keritud)
Vardad nr 2
Talla all on palmikud, muster võetud ajakirjast Lea Socken für die ganze Familie, mudel nr 8

kommentaarid (1)

15 Veebruar 2008

| 15. February, 2008

Meestevahetus

Mees sai täna paki kätte. Pakis oli isetehtud pingviiniga mobiilikott ja lisaks nänni Šokolaadikommid pälvisid mehe absoluutse heakskiidu Kuna minu mees teadis, et ma osalen sellises vahetuses, siis minul jäid seletused selle kohta, kes-kus-miks-ja-millal ära. Sellegipoolest oli üllatusmoment olemas ja põnevustki omajagu. Mees tõstis aga asju kastist välja ja suu läks aina rohkem kõrvuni Siis aga kadus ta vaikselt-vaikselt kommikarbiga teise tuppa ära… et pilti teha.

kommentaarid (1)

13 Veebruar 2008

| 13. February, 2008

- valge jaanuar

Kõrvarõngad

Esimene valge on siin, teist veel teen

kommentaarid (2)